Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Clintonová: USA „zákulisně“ podporují íránské protesty

  • hillaryclintonx
Spojené státy nechtějí na podporu íránských demonstrantů vystupovat příliš otevřeně, nicméně ministerstvo zahraničí „dělalo hodně" v zákulisí, aby íránskou opozici podpořilo, prohlásila americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová na CNN.
Podle ní je třeba postupovat opatrně, protože hrozí, že íránští vůdci americkou podporu opozici využili k tomu, aby „sjednotili zemi proti opozici", přesto však ministerstvo zahraničí USA „dělá hodně, aby protestujícím pomohlo", včetně nátlaku na Twitter, aby odložil plánované zrušeních svých služeb.
Přesný rozsah americké pomoci íránským demonstrantům asi nebude znám nikdy, nicméně Obamova administrativa v půli června oznámila úmysl poskytnout íránským disidentským skupinám na grantech 20 milionů dolarů, což lehce zpochybňuje slova Clintonové o „zákulisním" postupu.

Hillary Clintonová rovněž opakovaně potvrdila tvrdý postoj administrativy, když dodala, že USA pochybují, že by Írán vstoupil do jednání o svém jaderném programu, a že USA tuto svou nabídku nejspíš v září stáhnou, protože nemá cenu čekat na íránskou odpověď donekonečna.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře