Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ozbrojené milice v USA na vzestupu

  • naziusax
Protistátní ozbrojené skupiny se přeskupují po celých USA a jejich počet může v důsledku hospodářské krize a liberální politiky černošského prezidenta rychle narůstat, konstatuje zpráva Southern Poverty Law Center, organizace, která mimo jiné monitoruje situaci na americké rasistické scéně. „K výbuchu už chybí jen jiskra," konstatuje k tomu agent DEA.

Situace se velmi podobá 90. letům, kdy se podle zprávy silně rozrostly řady krajně pravicových milicí, lidí odmítajících platit z ideologických důvodů daně, obhájců nezávislosti jižanských států na USA a dalších. Rychlostí blesku se také celými USA šíří konspirační teorie, podle nichž chce Mexiko zvýšenou vlnou ilegálních emigrantů opětovně obsadit americký jihozápad.

Ozbrojené milice se koncentrují hlavně na středozápadě, tichomořském severozápadě a hluboko na jihu USA, přičemž Southern Poverty Law Center zaregistrovala jen za posledních několik měsíců vznik nejméně padesáti nových skupin. „Rasisté a milice začínají být stále násilnější a jsou náchylnější ke spáchání útoku se značným počtem obětí v měřítku, jakého jsme byli svědky v Oklahoma City v roce 1995," podotýká zpráva. Některé teroristické útoky z posledního roku sice nelze přímo spojit s milicemi, nicméně rétorika jejich pachatelů je obdobná. Například Andrew Poplawski, který v dubnu v Pittsburghu zastřelil tři policisty, na webu svůj čin zdůvodnil tím, že americká armáda bude co nevidět nasazena proti vlastním občanům, po čemž bude následovat zákaz vlastnictví zbraní. Pro bezpečnostní složky je nyní nejtěžší najít identifikovat osamělé útočníky, kteří nemají nic společného s žádnou organizací. Takovým byl například osmaosmdesátiletý muž, který v červnu zastřelil strážného v Muzeu holocaustu ve Washingtonu.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře