Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Indický vzestup ohrožuje světovou rovnováhu sil v neprospěch Západu

Čech jenž žil dlouho v Anglií Venda Rehák napsal zajímavý komentář k mezinárodni situaci kolem Indie a Ruska. Doporučujeme si jej přečíst, dokresluje to slábnoucí pozici Západu a hlavně EU:  Spojenectví premiéra Módího s Putinem komplikuje jakoukoli spolupráci se Západem. 

S tím, jak stále mohutnější Čína nutí podniky, aby přehodnotily svou závislost na továrnách v této zemi, a jak se obranná politika po celém světě překresluje tváří v tvář bojovnému Rusku, Indie nabývá na světové scéně politicky, ekonomicky a vojensky stále důležitějšího významu.

  • indicky-vzestup-ohrozuje-svetovou-rovnovahu-sil-v-neprospech-zapadu
 
Dnes 6. nejsilnější ekonomika světa, ano Indie, to je překvapení. Bude již v roce 2027 třetí největší světovou ekonomikou a že hrubý domácí produkt země se během příští dekády více než zdvojnásobí z 3,4 bilionu dolarů na 8,5 bilionu dolarů.
 
Počet indických miliardářů se za poslední desetiletí téměř ztrojnásobil z 55 na 140! Když Modi poprvé převzal moc v roce 2014, Indie byla 10. největší ekonomikou na světě. V následujících sedmi letech vzrostl o celých 40 procent. Pouze Čína si ve stejném období vedla lépe.
 
Modiho vláda se snaží podpořit domácí výrobu a export prostřednictvím kampaně „Made in India“. Náklady jsou nízké. Země je anglicky mluvící. Existuje obrovský a rostoucí místní trh – Indie už má například po Číně druhý největší počet uživatelů chytrých telefonů na světě.
 
Jen ještě pro dokreslení dodám, že z Indie bere USA zkapalněný LPG, který prodává do Evropy. A schválně jestli víte odkud bere Indie ten plyn?
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře