Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pákistán nařídil Američanům opustit leteckou základnu Shamsi Airfield v provincii Balochistan

  • pakistan-valka
Pákistánská vláda po smrtícím útoku bezpilotního letadla nařídila Američanům vyklidit leteckou základnu Shamsi u afghánské hranice na jihozápadě země, a to do 15. dnů. Letecká základna byla údajně využívána jako centrum pro útoky dronů CIA. Pákistán už opuštění základny Američanům nařizoval v červnu. 

Nový příkaz přišel poté, co Amerikou vedený letecký útok NATO v sobotu zabil minimálně 28 pákistánských vojáků a 15 dalších zranil v Mohmand Agency v severozápadním Pákistánu. Pákistán také nařídil přezkoumat všechny dohody se Spojenými státy a NATO, včetně diplomatických, politických, armádních a výzvědných aktivit, uvedla AFP.

Rozhodnutí bylo učiněno na zvláštní schůzi kabinetu ministrů a armádních šéfů, kterou vedl premiér Yousuf Raza Gilani, jenž útok silně odsoudil. Islámábád si rovněž stěžoval u amerického velvyslance v Pákistánu Camerona Muntera.

Aktivisté z Islami Jamiat Tulba, což je studentské křídlo strany Jamaat-e-Islami, uspořádali v Lahore protest odsuzující zabití vojáků. NATO potvrdilo, že útok zabil nějaké pákistánské vojáky a začalo incident vyšetřovat. Pákistánská vláda se pomstila zablokováním desítek náklaďáků vezoucí zásoby a palivo jednotkám NATO v Afghanistánu.

Američané od roku 2004 provedli v Pákistánu 285 bezpilotních útoků. Během tohoto roku to bylo 72 útoků a od roku 2004 bylo zabito skoro 2780 lidí. Výzvědné služby ve své poslední zprávě uvádějí, že jen 17 % obětí těchto útoků byli teroristé z Al-Kájdy a Talibanu.

Většina zabitých byli nevinné ženy, děti a staří lidé.

zdroj:

http://www.presstv.ir/detail/212301.html

http://www.sananews.net/english/2011/11/pak-terms-83-percent-people-killed-during-drone-attacks-in-past-seven-years-%E2%80%98innocent%E2%80%99/

wertyzreport.com

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře