Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Srílanští katolíci žádají propuštění Tamilů

  • tamilovex
Srílanští katoličtí duchovní vyzvali vládu, aby propustila Tamily držené ve vojenských detenčních táborech, kde jsou lidé vězněni jako zločinci za ostnatým drátem. Výzva zazněla při každoroční pouti k nejposvátnějšímu srílanskému katolickému místu a fakt, že vláda tuto slavnost povolila, naznačuje, že se sever ostrova po květnové porážce Tygrů osvobození tamilského Ílamu (LTTE) dostává opět pozvolna do normálu. U svatyně asi 200 kilometrů severně od hlavního města Kolomba se shromáždilo na 100 tisíc věřících, nicméně okolní vesnice zejí prázdnotou, protože většina jejich obyvatel je stále vězněna ve vojenských táborech. Celkem tehdy oblast bojů mezi armádou a LTTE opustilo na 300 tisíc civilistů, kterým dnes vláda brání v návratu domů. Oficiálně tak činí kvůli údajnému protahování odminovávacích prací.

„Jsou tu poutníci ze všech částí ostrova, ale lidé z tohoto regionu chybějí," prohlásil reverend  Thomas Soundaranayagam, biskup z Jápané. „Kde jsou? V uprchlických táborech. Ti lidé jsou za ostnatým drátem jako vězni a trpí kvůli dešti."

Na severu Srí Lanky před dvěma měsíci začalo období monzunů, před nimiž jsou lidé zavření v táborech, kde živoří ve stanech a poslepovaných boudách, prakticky bezbranní. Podle humanitárních organizací v táborech prakticky není pitná voda a mezi lidmi se rychle šíří různé choroby.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře