Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Za největší hrozbu Pákistánci považují USA

  • pakistan-childx
Pákistánci jsou rozčarováni z amerického zasahování do jejich vnitřních záležitostí a vidí ve Spojených státech největší hrozbu. Průzkum provedený pákistánskou pobočkou Gallupova ústavu zjistil, že 11 procent Pákistánců za největší hrozbu považuje bojovníky Talibanu, dalších 18 procent si myslí, že největší hrozba pochází ze sousední Indie, ale 59 procent za největší hrozbu označilo USA.
Přes 40 procent lidí podporuje současnou vládní ofenzívu proti Talibanu, nicméně 43 procent zároveň tvrdí, že by vláda měla s Talibanem jednat. Přitom ale 67 procent lidí odmítá americké nálety bezpilotních letounů, které až příliš často a ve značných počtech zabíjejí i civilisty. „Je faktem, že nenávist vůči Spojeným státům v Pákistánu narůstá velmi

rychle, a to hlavně kvůli těm náletům," cituje Al Džazíra šéfredaktora pákistánského deníku The Daily Mail Makdúma Babara. „Možná, že je vojenské a zpravodajské kruhy považují za produktivní, ale pro širokou veřejnost jsou kontroverzní, protože způsobují vedlejší ztráty."
Nejmenovaný americký diplomat v Pákistánu, kterého Al Džazíra požádala o komentář k průzkumu, prohlásil, že ho výsledky nepřekvapují. „Musíme udělat ještě mnoho, aby nás muslimský svět začal lépe chápat," dodal.
Úplné výsledky průzkumu jsou zde.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře