Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izrael odsuzuje „vraždící Libanonce“

  • libhranice
Není sice zatím stále přesně jasné, jak že se to celé seběhlo, nicméně faktem je, že izraelské dělostřelectvo ostřelovalo libanonskou pohraniční hlídku, přičemž zabilo tři vojáky a jednoho novináře. Libanonská armáda pálila přes hranici a zabila jednoho izraelského vojáka také.

Libanonská vláda trvá na tom, že izraelští vojáci překročili hranici a porazili na libanonské straně strom, čímž celý konflikt propukl. Izraelský ministr obrany Ehud Barak naopak tvrdí, že „vraždící Libanonci" přistoupili k teroristickému aktu a izraelští vojáci jen palbu opětovali.

Napětí mezi oběma zeměmi je vysoké už řadu měsíců, nicméně tento konflikt byl největší od roku 2006, kdy Izrael podnikl rozsáhlou agresi do Libanonu a zabil při ní až 1200 civilistů a zničil infrastrukturu země (aniž by se mu ovšem podařilo pokořit hnutí Hizballáh). Posledních dvanáct měsíců Netanjahuova vláda hrozí další agresí proti Libanonu, původně kvůli tomu, že se jí nelíbily výsledky libanonských voleb, později proto, že se Libanonu nelíbí, že Izrael hodlá těžit zemní plyn v libanonských pobřežních vodách.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře