Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šéf Světové lékařské asociace a mučení

  • yoreamblachar
Doktoři, členové Izraelské lékařské asociace (IMA), byli donuceni proměnit se v zapírající vlastence, píše izraelský deník Haarec ke skandálu, který hýbe izraelskou lékařskou komunitou. Šéf IMA Yoram Blachar, který zároveň stojí v čele Světové lékařské asociace (WMA), oznámil, že ruší styky s izraelskou organizací Lékaři za lidská práva (PHR), protože „nastala odporná situace, kdy aktivity PHR slouží jako živná půda pro antisemitismus, antiizraelismus a antisionismus".

 

PHR vznikla v roce 1998 z iniciativy izraelské lékařky Ruchamy Martonové, má na 1500 členů a usiluje o dodržování lidských práv, mezi nimiž je právo na zdraví tím nejzákladnějším. Organizace razí tezi, že izraelský stát má povinnost zajistit toto právo všem vrstvám populace, kterou kontroluje, včetně Palestinců žijících na okupovaných územích, beduínů žijících v neoficiálních vesnicích na poušti, vězňů, zahraničních dělníků a uprchlíků.

Podrážděnou reakci doktora Blachara nyní vyvolal seznam PHR, na němž jsou jména třinácti izraelských lékařů, kteří se buď přímo podíleli na mučení lidí, nebo mučení nenahlásili úřadům. Předseda Světové lékařské asociace Blachar je na seznamu uveden jako ten, který mučení nenahlásil. Vedení IMA bez jakéhokoli vyšetřování seznam odmítlo jako nepodložený, což vyvolalo vznik petice požadující odvolání Blachara z čela WMA.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře