Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dostane vláda Rusnoka důvěru poslanců? Přes průšvihy Nečase a jeho vlády by koalice chtěla zase vládu. Drzost, nebo jenom truc Zemanovi?

A tak jsme on-line seznamování s vyšetřováním kauzy zamilovaného expremiéra Nečase a jeho milenky Nagyové, kde jejich vztah přivodil v konečném důsledku pád koaliční vlády a odchod Nečase. Také se na světlo boží dostaly případy zneužívání pravomocí ze strany premiéra a dalších osob z Úřadu vlády. Prokázanou skutečností se stalo, že někdejší rétoricky „protikorupční“ vláda se ukázala vládou hodně korupční. A za tyto kauzy a průšvihy, které pravice za 7 let zvládla natropit, si zejména strana ODS troufá ještě něco diktovat a ohánět se trapnou formulací o „101 hlasech“ pro koaliční vládu! To si tito politici myslí, že někdo jejich straně modrých ptáků má ještě věřit.

  • dostane-vlada-rusnoka-duveru-poslancu-pres-prusvihy-necase-a-jeho-vlady-by-koalice-chtela-zase-vladu-drzost-nebo-jenom-truc-zemanovi

Média živena korupčními trafikami, rezignací Nečase a jeho vztahem s Nagyovou

V horkých dnech letošního léta je lepší se schovávat před sluníčkem anebo si vychutnávat příjemné chvíle u vody, než vnímat naše média, která se vehementně věnují stávající politické situaci a nástupu vlády premiéra Rusnoka. Nechci to médiím a novinářům vytýkat, je to jejich práce a podávání zpráv z vyšetřování několika politických trafik, resp. korupčních afér bývalých poslanců, je pro novináře málem povinností. A tak jsme on-line seznamování s vyšetřováním kausy zamilovaného expremiéra Nečase a jeho milenky Nagyové, kde jejich vztah přivodil v konečném důsledku pád koaliční vlády a odchod Nečase. Také se na světlo boží dostaly případy zneužívání pravomocí ze strany premiéra a dalších osob z Úřadu vlády. Prokázanou skutečností se stalo, že někdejší rétoricky „protikorupční" vláda se ukázala vládou hodně korupční. Pro prosazení nepopulárních zákonů ve Sněmovně zvládla odsunout 3 poslance ODS, kteří měli jiné názory, z poslaneckých lavic a následně je instalovat do vedoucích pozic v polostátních společnostech. Zkrátka za odměnu dostali trafiky a před čekáním na řádný soud ve vazebních věznicích je Nejvyšší soud zachránil respektováním jejich někdejší poslanecké imunity.

Vláda šetřila na lidech, rozhazovala mezi sebou a pro své kamarády

Občanská veřejnost, která za posledních zhruba sedm let vlády pravicových vlád si užila své, se dnes nestačí divit. Koaliční vlády nejdříve Topolánka a pak Nečase neustále opakovaly slogany o úsporách a šetření téměř na všem, ale zapomněly na sebe. Výše státního dluhu se zdvojnásobila a vlastně se do ničeho, co by dnes mělo návratně vydělávat, neinvestovalo. Kam se tedy poděly státní finance? Drábek (TOP 09) se svými reformami v sociální oblasti a na úřadech práce šetřil téměř na všem a na každém, jenom s kumpány Šiškou a spol. zvládl hrát na slepou bábu. Prakticky málem zlikvidoval do té doby funkční úřady práce, pomohl vytvořit statisíce lidí a rodin fungujících dnes na hraně chudoby. A nyní vidíme, jak se v oblasti informačních technologií a programů pro sociální dávky na MPSV ve skutečnosti kšeftovalo s úplatky a provizemi pro spřátelené firmy jejich kamarádů. Místo sociálně potřebných šly finance kamarádům. Nakonec by se takto dalo psát o každém resortu a jednotlivých oblastech, kde se šetřilo na nesprávných místech a doma na centrálních úřadech utrácelo. Zkrátka „nejlepší ministr financí" Miroslav Kalousek jen škrtal ve státních rozpočtech, investoval do hovadin bez návratností, finančně podporoval vládní lumpárny, hlavně pak nijak nekontroloval své vlastní výdaje a výdaje členů vlády. A obyčejní lidé, jejich dříve voliči, je snad vůbec nezajímali.

V Otázkách u Moravce se bývalá koalice tváří, jako by nic neprovedla

Dnes jsem se chvíli dokázal dívat na nedělní Otázky Václava Moravce. Účastni byli tentokrát všichni předsedové politických stran z parlamentu a tématem bylo středeční jednání o důvěře vládě Rusnoka. Nechci popisovat průběh debaty, bylo by to zbytečné, protože z žádného politika nevypadla jasná odpověď, jak budou při jednání o důvěře jejich strany hlasovat. Každý zkrátka jen kličkoval jak zajíci a snad jen poslanci Sobotka (ČSSD), Filip (KSČM) a Bárta (VV) naznačili, že za jistých podmínek by vládu podpořili, kdy zdůraznili, že tato Rusnokova vláda je rozhodně lepším řešením, než převlečená koaliční vláda bez Nečase. Samozřejmě, že i oni preferují nejčistší řešení, kterým by byly předčasné volby. Toho se podle diskuse ale rozhodně bojí všechny 3 někdejší vládní strany – pro ODS je to díky poklesu preferencí voličů riziko pádu mandátů, pro TOPku zase nebezpečí ztráty imunity a možnost vyšetřování dosavadních lumpáren (zde nejvíce bojuje Kalousek?) a pro fanklub LIDEM je to téměř jistý konec.  A tak se zdatný rétor Kuba (ODS) jen pouštěl až do nevkusných kritik prezidenta Zemana, který úřednickou vládu nominoval a nedal funkci nabídnuté kandidátce Němcové. Až zarážející byla drzost poslanců Kuby (ODS), Peakeové (LIDEM) a Schwarzenberga (TOP 09), kteří jen dovedli urážet prezidenta za jeho řešení vzniklé vládní krize, aniž by si uvědomili, že vládní krize nastala jen díky jejich koaličním stranám a rozpadu jejich vlády. Vždyť nebyl to Zeman, kdo si vedl a platil milionovými odměnami milenku, také nenabízel třem exposlancům trafiky za jejich loajalitu, nenařizoval vojenské rozvědce šmírovat manželku Nečase a nezkompromitoval koaliční vládu desítkami lumpáren, hádek, výhružkami o skončení koalice a nakonec i úplatkářskými aférami.

To si fakt Němcová myslí, že na premiérku má? Je to její Rubikon!

A za tyto kausy a průšvihy, které pravice za 7 let zvládla natropit, si zejména strana ODS troufá ještě něco diktovat a ohánět se trapnou formulací o „101 hlasech" pro koaliční vládu! To si tito politici myslí, že někdo jejich straně modrých ptáků má ještě věřit. Nyní jenom kritizují kroky jednotlivých nových ministrů a zpochybňují jejich odbornost a kvalifikaci. Korunu tomu pak dává předsedkyně sněmovny Němcová, která se svojí vystudovanou střední zemědělskou školou by chtěla funkci premiérky. Zřejmě bychom pak možná byli první zemi v civilizovaném světě, kde by osoba bez vysokoškolského vzdělání spravovala stát. Paní Miroslava Němcová se zkrátka zbytečně chová jak zhrzená milenka, nebo spíše jak malé děcko – a rozhodně toto nemá zapotřebí. Nedostala funkci a tak bude kritizovat každý krok Zemana, Rusnoka a vlády, zkrátka z trucu. Jenom si zřejmě neuvědomila, že i při svém dlouholetém působení ve vedení Sněmovny a také zkušenostech z politiky, na výkon premiérské funkce zkrátka obyčejně nemá. Není to ostuda a není to konec světa, je to jenom mantinel jejich schopností a její nepřekročitelný Rubikon. Už římské právo nedovolovalo překročit řeku Rubikon, a když řeku překročil Julius Caesar (r. 49 př.n.l.), jenom vyvolal konflikt a válku, pak také pochopil, že už nelze couvnout zpět. Podobný osud snad stávající předsedkyně Sněmovny nechce. Navíc ani po odstřižení se od Nečase přece nemůže nikdo stranu ODS a koalici, byť třeba s premiérováním jiné osoby, brát dnes jako očištěnou a nekorupční. Oni přece vyvolali dnešní situaci, politickou krizi, následně nutnost překlenovací vlády a možná předčasné volby. Zřejmě by to nyní z jejich strany chtělo nikoliv stálou rétorickou málem bohorovnost, ale spíše trochu více skromnosti a pokory. Také zamyšlení ...

ODS se nemůže jen tak odstřihnout od Nečasova průšvihu s Nagyovou

Také expremiér Nečas byl svého času označovaný za „pana čistého", musel se nejen ve své kariéře i v osobním životě nějak rozhodnout, a jak nyní dopadl. Nehorázně si platil milenku ze státních peněz, kompetenčně svojí funkci nezvládl a vlastně byl nepřímo řízen hlavně ministrem financí Kalouskem. Rozhodně byl nejslabším předsedou vlády za posledních 23 let. A když k tomu připočítáme poslední informace o neschopnosti si uhlídat vlastní kancelář Úřadu vlády, tak možná může být paní Miroslava Němcová jenom ráda, že funkci nedostala. Určitě by se stala ihned tak neoblíbeným politikem, jako je nyní oprávněně expremiér Petr Nečas. Nejen bulvár, ale i seriózní média dnes informují, jak vlastně (ne)uhlídal ani svůj Úřad vlády a svojí kancelář, jak hlavně nemorálně a zřejmě i protiprávně dotoval vysokým platem a mimořádnými odměnami nehorázně svojí milenku (tj. svojí podřízenou pracovnici), v konečném důsledku vlastně svojí mileneckou domácnost. Není třeba uvádět přesná čísla, ta už byla z Úřadu vlády poskytnutá veřejnosti, ale jeho podřízená (milenka) Nagyová stála jen za poslední tři roky daňové poplatníky přes 5 milionů. A možná budou vyšetřovací orgány zajímat i náklady jejich luxusního spolubydlení ve vládním Hrzánském paláci. Vždyť její proslavená skromnost s hradčanským bydlením a službami kolem určitě hodně hluboko v řádu miliónu korun sáhla na dno státní pokladny. Dost možná, že i další příběhy této politické „love story" nás ještě více udiví a překvapí. Ale rozhodně bude rozumné a správně, když tato překvápka nebudou už sanována a hrazena z vládních financí.

(Matuška)

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře