Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Facka všem, kteří se cítí být obyvateli západního světa

Těsně před dokončením jsem ukončil psaní textu o teorii a praxi fenoménu s názvem "fals flag". Jako titulek jsem použil neuvěřitelný citát od F.Kafky (1883-1924!): "Lež se nastoluje jako světový řád". Je to ale pryč. Smazal jsem to.

Pokud by se někdo zeptal proč jsem text smazal, tak proto, že má mysl byla konfrontována s dokumentárním filmovým snímkem, jehož původ je na "druhé straně světa". Snímek, jehož 135 minut popsalo pravdu tak, že vše podobné by bylo jen nošením dříví do lesa.

  • facka-vsem-kteri-se-citi-byt-obyvateli-zapadniho-sveta2

Tak jako američtí dokumentaristé (chápej investoři) dokázali a stále dokáží dokonale popsat všechny špatnosti světů, které jim nejsou nakloněné (před rokem 1989 mezi ně patřila i ČSSR), tak stejně tak kvalitně, státy s antikapitalistickým pohledem na svět (také chápej investoři), dokáží zdokumentovat šílenost tzv. západního světa. Platí osvědčená pravda, že nemá valného smylu se dívat na pražský dokument o Praze, americký dokument o USA, čínský dokument o Číně nebo dokonce severokorejský dokument o Severní Koreji. Pokud to někdo nepojme jako formu velmi dobré zábavy, tak je to vyložená ztráta času.

Naopak ovšem, má cenu se podívat třeba na severokorejský snímek o Spojených státech. O nich a vůbec o našem "americkém" způsobu života.

Film se jmenuje Propaganda, autorem je Slavko Martinov a byl vydán v roce 2012. Snímek je sice pět let starý a tak v něm mnoho nových událostí a "vymožeností" schází. To ovšem nezabránilo, aby tento koncentrovaný model našeho bytí s námi hluboce a trvale otřásl. Já osobně se při shlédnutí "jen" zastyděl, že svůj život trávím ve filmu popsaném prostředí a bylo mi velmi nepříjemně, ale jsem přesvědčen, že pro vyznavače západu, kteří si zachovali aspoň jednu vlastní mozkovou buňku, to bude znamenat těžkou ránu. Fér ránu, na kterou nebudou umět férově odpovědět.

Tento silný snímek je také dobré shlédnout právě v této době a na pozadí současných událostí, kdy americké vojenské síly začínají rojit na Pobaltí, na Ukrajině, v Sýrii, hladově hledí do Číny a Ruska a nepoučitelně opět krouží okolo Severní Koreje.

Verze s EN dabingem a CZ titulky
https://www.youtube.com/watch?v=6NMr2VrhmFI


Původní verze s polským dabingem.
https://www.youtube.com/watch?v=aYD4yrtGRTY


Tématický a zajímavý odkaz:
http://www.peoplesworld.org/article/a-feast-of-films-from-traverse-city-film-festival/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-05-04 15:24
Velmi dobrý a podnětný článek. Jen je na lidech, aby si konečně uvědomili co jim vlastně ta západní "demokracie" dává, nebo spíše ubírá ze života. Je to jen pozlátko v němž je zabalené hovno. Jinak se to vyjádřit nedá. A lidem se jen vnucuje západní "blahobyt" v němž se všichni "utápí" v dluzích, které jim státy přímo vnucují prostřednictví reklam a tak si začínají žít v tom údajném "blahobytu" na úvěr. A kam je ten blahobyt dovede už nepřemýšlejí. Ano, vydali jsme se na cestu "z bláta do louže".
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře