Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak generál Mordvičev dokázal v bitvách o Mariupol i Avdijivku naprostou morální převahu ruského vojáka nad vychvalovanými hrdlořezy z formace AZOV!

Jak generál Mordvičev dokázal v bitvách o Mariupol i Avdijivku naprostou morální převahu ruského vojáka nad vychvalovanými hrdlořezy z formace AZOV! Analýza!

Ukrajinské velení je nepoučitelné a při obraně své nejdůležitější pevnosti na východní Ukrajině Avdijivce zopakovalo stejnou zásadní chybu jako při obraně Mariupolu na jaře 2022. Velitel ruského útočného uskupení v Avdijivce generálplukovník Mordvičev, jak při dobývání Mariupulu, tak při dobývání Avdijivky, postupoval podle stejného scénáře. Stejnou kardinální chybu, která vedla k pádu jak Mariupolu tak Avdijivky, přitom opět zopakovali příslušníci údajně nej-elitnějšího ukrajinského uskupení Azov.  který je ze ztráty své betonové pevnosti vzteky bez sebe.

jak-general-mordvicev-dokazal-v-bitvach-o-mariupol-i-avdijivku-naprostou-moralni-prevahu-ruskeho-vojaka-nad-vychvalovanymi-hrdlorezy-z-formace-azov
Elitní uskupení Azov tak v obou bitvách prokázalo, že mladí a zavilí ukrajinští banderovci a nacisté, kteří jsou do něj výlučně verbováni, nemají morální sílu ani výdrž bojovat stejně urputně jako mobilizovaní, často násilím do armády nahnaní prostí Ukrajinci středního a vyššího věku, a nejsou ani schopni vzdorovat obyčejné ruské řadové pěchotě pod brilantním velením specialisty pro městský boj a dobývání pevností generálplukovníka Mordvičeva. Očekává se, že Mordvičev dostane od Putina titul Hrdiny Ruska. V dnešní analýze celou bitvu o Avdijivku podrobně  rozebereme. 

 

Generálplukovník Mordvičev, vítěz od Mariupolu i Avdijivky, který v obou bitvách prokázal naprostou morální převahu prostého ruského vojáka nad vychvalovanými ukrajinskými hrdlořezy z brigády AZOV.

1) Bitva o Mariupol.

Generálplukovník Mordvičev vyrazil v únoru 2022 z ruského Taganrogu včele ruské 8. armády a rychlým pochodem se z východu přiblížil k Mariupolu. Ze severu město zablokoval jednotkami 1. samostatného armádního sboru Doněckých rebelů, který mu byl podřízen, a které postupovaly z Doněcka, a které obsadily severozápadní předměstskou část Staryi Krym (na mapě červené kolečko). Jakmile Mordvičev město obklíčil, vyrazil z východu podél toku řeky Kalmius do jeho centra, (na mapě červená šipka z východu na západ). Mordvičev tak prokázal dokonalé chápání vlivu terénu na charakter městské bitvy. Hlavní Ukrajinské síly se opevnily v betonových městských a průmyslových komplexech na jihu a severu města, (žluté šestiúhelníky),  a útok úzkým středem města podél toku řeky Kalmius, kde byl volný terén s množstvím parků a zástavba cihlových domů neočekávaly. Z Krymu vstříc Mordvičevovi postupoval 22. samostatný armádní sbor, (červená šipka z východu na západ). Ten obešel západní předměstí Mariupolu, a z předměstí Staryi Krym zahájil ve spolupráci s doněckými rebely rychlý útok podél koryta řeky Kalčik, která se vlévá do řeky Kalmius, vstříc 1. Armádě. Obě Mordvičevova uskupení postupovala podél toku řek  lehkou zástavbou a už 22. března se v tzv. Martenivském masivu, (na mapě místa střetu červených šipek), setkala, a rozřízla město na severní a jižní polovinu. Šokovaní obránci betonových pevností na severu Mariupolu ztratili nervy, protože byli odříznuti od zásob uložených v jižní betonové pevnosti, a tak ze severu vyrazili, aby se probili na jih, (žlutá šipka).

Ruské jednotky jim na Mordvičevův příkaz uvolnily průchody a nechaly je ze severních pevností uniknout na jih do Azovstalu. Ani jeden ukrajinský komandant si neuvědomil, že vyklizením severních betonových komplexů, jejichž dobývání by bylo vzhledem k jejich rozlehlosti náročné na živou sílu, a soustředěním celé ukrajinské posádky na malé ploše jižní pevnosti Azovstal, padli do Mordvičevovy pasti. Likvidace celé ukrajinské posádky města se tak odehrávala na malé ploše Azovstalu, a hlavní roli při ní sehrálo ruské letectvo, které zahnalo Ukrajince do podzemí a bombami zlomilo jejich morálku.

 

 

Celý článek ZDE: https://www.michalapetr.com/map-1915-jak-general-mordvicev-dokazal-v-bitvach-o-mariupol-i-avdijivku-naprostou-moralni-prevahu-ruskeho-vojaka-nad-vychvalovanymi-hrdlorezy-z-formace-azov-analyza/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře