Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

Naše media obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých 12….

  • biden-a-su-25-na-zemi-co-sa-do-nasich-novin-nezmestilo
 

Nečudo, že pri toľkej mediálnej záľahe objektívnych a iste z viacerých zdrojov preverených informácií sa nenašiel priestor na správu o tom, ako pri slávnosti na Akadémii vojenských vzdušných síl USA v Colorade sa pred všetkými, idúc po tribúne prezident USA J.Biden rozpleštil ako žaba. Tentokrát nešlo o nejaké zapotácanie či zakopnutie ale o skutočne silný a nebezpečný pád, ktorý mohol mať veľmi vážne zdravotné následky. Pádu Bidena nezabránili ani špeciálne ortopedické topánky, minimalizujúce vibrácia a vybavené osobitými otvormi, aby pomáhali stabilite.

Väčšina prítomných sa tvárila, že pád Bidena nevidí a nedala ani brvou znať, čo sa udialo. Až na jedného mladíka z ochranky. Tento nešťastník sa na záberoch, ktoré obleteli USA Bidenovmu pádu zasmial. Je ale vysoko pravdepodobné, že ho už smiech prešiel. Možno už od zajtra kontrolu turistov pri prehliadkach areálu Bieleho domu.

– A aby toho nebolo málo, pri vystupovaný z helikoptéry pri Bielom dome si ešte včera Joe Biden poriadne buchol hlavu. Jednoducho, je to veľmi čulý dedko, ktorý práve v takej kondícii, v akej je, výborne poslúži deep state USA aj ďalšom funkčnom období.

Priestor nedostalo ani zostrelenie ukrajinského útočného lietadla Su 25 neďaleko mesta Zaporožie. Do našich médií sa nedostal ani rozhodný postup rusko-čečenských bojovníkov / pluk Achmat/ na mesto Marijivka. Toto mestečko je po dobytí Arťomovska /Bachmutu/ ďalším cieľom postupz OS RF. Marijivku už údajne Rusi ovládajú zo 70 %.

Pri dnešnom ostreľovaní Kyjeva dopadli ruské rakety opäť na sídlo GUR v Kyjeve. Areál je po tomto ataku úplne zdevastovaný.

V Moldavsku sa zišli európski a i. podporovatelia vojny na Ukrajine. Z pozvaných 53 šéfov krajín „amerického tábora“ asi 20% neprišlo. Západ najviac ľutuje neúčasť tureckého prezidenta Erdogana. Prečo ? Lebo Turecko je populačne najsilnejší a strategicky najdôležitejší člen NATO.

Ruské sily s nástupom leta pochopili, že jarná protiofenzíva OS Ukrajiny už nepríde. A ak príde, nebude jarná ale letná. Preto sa ruské OS začali aktivizovať na takmer celej dĺžke frontu a miesto ukrajinskej budeme možno svedkami ruskej jarno-letnej ofenzívy. Bojovú prípravu v oblasti Orechova a Guľjajpoľa pre možnú ofenzívu Rusov zabezpečujú útoky desiatok dronov „Geraň“.

Niektorí ruskí vojenskí analytici však nesúhlasia s tým, že ukrajinská ofenzíva absentuje. Tvrdia, že naopak-nielenže tu je, ale sa aj silne rozvíja. Nejde ale o klasickú vojenskú ofenzívu ale o ofenzívu hybridnú. S prvkami prieniku ukrajinských doverzantov do RF a ostreľovania ruského územia pozdĺž hraníc RF do hĺbky cca 20 km. Ukrajinci v hybridnej protiofenzíve používajú málo vojenskej techniky. Opierajú sa o aktivity britskou MI6 dobre vycvičených komandos-diverzno-teroristických skupín „protiputinovcov“.

Cieľom ukrajinskej hybridnej protiofenzívy nie je iba ničiť logistické zázemie Rusov, ale predovšetkým dosahovať medzi ruskými obyvateľstvom paniku, strach, chaos. Okrem toho však banderovci usilujú o vytvorenie akéhosi druhého frontu. Naň by museli Rusi stiahnuť pár tisíc svojich vojakov a oslabiť tak front okolo Marijivky, Avdejevky, Zaporožia a pod.

Vo svete i u nás doma sa aj dnes udialo plno udalostí. Nie všetky sa dostali do „našich“ médií. Verme, že nešlo o žiadnu cenzúru ale iba o dôsledok nedostatku techniky a ľudí.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/06/01/co-sa-do-nasich-novin-nezmestilo/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře