Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Daruje Černochová Ukrajině poslední tanky A ČR ?

Ukrajinský prezident Zelenskyj se již zřejmě brzy dočká dalšího daru ministryně Černochové.

Tentokrát jej má údajně tvořit dodávka posledních 10 ks tanků T-72 z výzbroje AČR. Čeká se pouze na přesun jednoho opraveného tanku z vojenské posádky v západních Čechách do posádky dislokované na Moravě, kde má být připraveno k další přepravě na východ zbývajících devět ks uvedené vojenské techniky.

  • daruje-cernochova-ukrajine-posledni-tanky-a-cr

Pokud by si někdo pokládal otázku, zda ministryně obrany nepřekračuje své pravomoce, případně na základě kterého článku Ústavy ČR dodává ČR (MO ČR) na Ukrajinu vojenskou techniku a zbraně, pak odpověď ministerstva obrany ČR je následující : „Česká republika prostřednictvím Ministerstva obrany poskytuje Ukrajině v souvislosti s jejím napadením Ruskou federací formou darů rozličný materiál, včetně vojenské techniky a zbraní z výzbroje Armády České republiky.

Tuto zahraniční pomoc lze charakterizovat jako významný akt zahraniční politiky státu, který náleží do působnosti moci výkonné. Vrcholným orgánem moci výkonné je v České republice podle článku 67 odst. 1 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, vláda. O darování konkrétní vojenské techniky a zbraní, se kterými je příslušné hospodařit MO, tak rozhoduje vláda, která k jeho zabezpečení pověřuje prostřednictvím svého usnesení ministryni obrany.

Darování je následně prováděno v souladu se zákonem č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, ve znění pozdějších předpisů, kdy se postupuje podle jeho příslušných ustanovení v závislosti na charakteru darovaného materiálu“

Další dodávka ze strany MO AČR se připravuje v době, kdy ukrajinský prezident ovacemi a potleskem v kanadském parlamentu oslavuje téměř stoletého veterána nacistické vražedné divize SS.

V době, kdy vzhledem k předpokládanému volebnímu vítězství strany SMER ve volbách se chýlí ke konci současná slovenská vládní podpora fašistickému režimu na Ukrajině. Neboť Robert Fico se v předvolební kampani na adresu Ukrajiny vyjádřil zcela jasně. Slovensko na Ukrajinu nedodá jediný náboj !

To nic nemění na postojích a v pokračujícím válečném úsilí „naší“ ministryně války Černochové, která jede nadále dle scénáře z americké ambasády. Nadále napomáhající eskalaci ukrajinského konfliktu v režii USA, napomáhající

v zabíjení vojáků a civilistů obou slovanských zemí. Bez jakékoliv sebereflexe, kopírujíc šlépěje krvavé řeznice Madeleine Albrightové, posilněna heslem generála Pávka Vraťme Česku řád a klid, které je jakýmsi pokračováním Havlova zprofanovaného upraveného hesla „ Pravda a láska se marně snaží zvítězit nad lží a nenávistí “.

Miroslav Kavij

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 miroslav petr 2023-09-27 15:46
Pne Rajchle a paní Hamplová, dáte žalobu pro vlastizradu?
Citovat
#4 miroslav petr 2023-09-27 15:35
Rajchle+Hamplov á,dáte žalobu kvůli vlastizradě?
Citovat
#3 jarka 2023-09-27 13:20
Sakra, když tak moc stojí o válku, co je poslat do první linie k bratům na Ukrajinu? Jen at´jdou příkladem národu chciválků. Je jednoduché hrčet zbraněmi v zákrytu zákopu. Ty desítky až stovky mrtvých by mohli vyprávět.
Citovat
#2 Alois Krejčí 2023-09-27 13:16
Vědomě odzbrojit vlastní armádu je vlastizrada, nebo ne?
Citovat
#1 Juraj 2023-09-27 10:44
normálne žasnem ako sa v Ćechách aj na Slovensku daruje protiústavne majetok nás všetkých a otvorene sa podporuje ukrajinský fašizmus , veď Ukrajina nie je členom NATO preto na ňu neplatí 5-ty článok zmluvy NATO.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře