Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Díky hnutí „Black Lives Matter“ do luxusní čtvrti „pro bílé“

MUDr. Ivan David  

Tento týden dorazilo hnutí Black Lives Matter s plnou silou i k nám. Rozhodnutí disciplinární komise UEFA, která potrestala zcela nepřiměřeně fotbalistu Slávie Ondřeje Kúdelu za údajný rasismus, a to zákazem nastoupit v 10 zápasech UEFA, zatímco doslova vražedný útok (černého) hráče Glasgow Rangers na slávistického brankáře Koláře „ocenila“ pouze 4 zákazy a „soukromé zúčtování“ údajně rasisticky uraženého fotbalisty Kamary s Kúdelou dokonce jen zákazem nastoupit ve 3 zápasech, značně pobouřilo českou veřejnost.

  • diky-hnuti-black-lives-matter-do-luxusni-ctvrti-pro-bile
  • diky-hnuti-black-lives-matter-do-luxusni-ctvrti-pro-bile
 
Máme si zvykat. Černý muž bude mít proti bílému do budoucna vždy pravdu. Natož proti bílému muži z východní Evropy. A v zámoří se navíc ukazuje, že díky BLM se dá nejen dosáhnout stavu, kdy o slově „person of colour“ se nesmí pochybovat. Díky „správnému“ angažmá ve věci utlačovaných menšin se dá také luxusně žít. Bohatí bílí muži rádi poskytnou dary těm, kdo jim pomohou udržet status quo a korporace neváhají štědře podporovat hnutí, která odvádějí pozornost od skutečných sociálních propastí.
 
Šéfka Black Lives Matter, která sama sebe popisuje jako „trénovanou marxistku“, Patrisse Khan-Cullorsová, byla nucena obhajovat před kamerou svůj značný realitní majetek - tím, že trvala na tom, že „pohlíží na svůj domov v dobře situované oblasti Los Angeles jako na společný majetek BLM“. Bývalému novináři CNN Marcovi Lamont-Hillovi řekla ve čtvrtek: "Způsob, jakým žiji svůj život, je v přímé podpoře černochů, včetně členů mé černé rodiny".
 
To bylo poté, co rozpor mezi jí uváděnými ideály a jejím životem už získal všeobecnou pozornost. Cullorsová také trvala na tom, že nedostává plat ani výhody od Nadace Black Lives Matter Global Network Foundation - a nezmínila nic o svých odměnách za svou práci jako jedna z hlavních postav hnutí Black Lives Matter, o značných částkách, které obdržela ze smluv s nakladatelstvími a televizemi nebo o odměnách za projevy v různých institucích. Uznala ale, že „rozhodně udělala chyby“, aniž by vysvětlila, o jaké chyby jde.
 
Cullorsová se dále vyjádřila, že její výdaje jsou stejné jako u tolika černochů, kteří „investují do sebe a své komunity“ a kteří „se rozhodli investovat své výdělky do své rodiny, a stejně jsem se rozhodla i já“. Cullorsová nevysvětlila, a novinář Hill se jí ani neptal, proč se rozhodla koupit dům v hodnotě 1,4 milionu dolarů v Topanga Canyon, módní čtvrti Los Angeles, kde je jen 1,4% černé populace - nebo proč se zjevně rozhodla jej koupit prostřednictvím právnické osoby.
 
Podle mediálních zpráv o nákupech za několik milionů dolarů nejde o jedinou takovou koupi. Cullorsová v LA. V roce 2016 koupila dům se třemi ložnicemi v Inglewoodu a o dva roky později následovala další nemovitost se čtyřmi ložnicemi v jižním Los Angeles. Spolu s manželkou Janayou Khan (další protagonistkou hnutí) letěla Cullorsová v loňském roce do Georgie, aby si koupily ranč o rozloze 3,2 akrů s všemožným vybavením, včetně soukromého hangáru pro letadla s přistávací dráhou a obchodu s mobilními vozy a karavany.
 
S manželkou byly také loni spatřeny na Bahamách, kde si prohlížely nemovitost v Albany, 600-akrovém oceánském ráji, který zahrnuje soukromý přístav a „designové golfové hřiště“.
 
Během doby, kdy se vystupňoval zájem médií o její nákupy, poskytla Cullorsové „pomoc“ sociální média. Facebook blokoval webovou adresu článku New York Post o jejím realitním hýření. Pokusy o odkaz na story na Facebooku přinesly zprávy o chybě, protože „tento odkaz je v rozporu se zásadami komunity“.
 
Černý novinář Jason Whitlock byl v pátek zablokován na Twitteru z podobných důvodů, když napsal tweet, kde označil BLM za „jednu z posvátných krav Big Tech“. Reakce na sociálních sítích na počínání a slova šéfky BLM byly rozpačité – ale mnozí nebyli překvapeni. Jiní však poukázali na to, že vůdkyně hnutí přímo porušuje cíle své organizace, mezi které mimo jiné patří i zrušení rodiny a manželství.
 
„Aktivistka tělem i duší“ Cullorsová podepsala v říjnu televizní smlouvu s Warner Brothers, v době, kdy bylo hnutí BLM na vrcholu své popularity (a kupní síly). Bude prý vytvářet originální programy, včetně scénářů, animací, programů pro děti a digitálních médií. Její kniha „When You Call You a Terrorist“ vyšla v roce 2016, i když není jasné, zda záloha, kterou získala, byla dostatečně velká, aby si mohla koupit dům.
 
Peníze a jejich rozdělení se vůbec ukázaly v organizaci BLM jako problém, protože regionální vedoucí si stěžují na nerovnosti a na nepřiměřenou roli spoluzakladatelů při vedení směru hnutí. Členové hnutí také neváhali vyjádřit svůj skepticismus ohledně peněz, které Cullorsová rozhazuje - šéf BLM v New Yorku Hawk Newsome vyzval k vyšetřování a poukázal na pokrytectví a zjevný rozpor mezi vlastním popisem Cullorsové jako socialistky či marxistky a konstatováním, že její zjevné střety zájmů vedou ke ztrátě důvěry veřejnosti.
 
Kdyby bylo hnutí BLM systému nebezpečné, jeho vůdci by dopadli jako vůdci Žlutých vest ve Francii, důkladně zmláceni, jako katalánští "separatisté", odsouzení k dlouholetým trestům vězení, či jako Julian Assange – zřejmě zavřený na doživotí buďto v Británii, nebo v USA. Je to jednoduchý ukazatel, koho si systém „vykrmuje“ a koho eliminuje. Je s podivem, že spousta lidí toto nevnímá.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře