Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Komentáre pri kávičke alebo pocta Tereze Spencerovej

Toto je pocta Tereze Spencerovej. Pretože sme ju mali úprimne radi a bude nám chýbať. A ľudí, ktorí nám chýbajú, si uctievame nielen tak, že si ich pamiatku uchovávame v pamäti, ale že sa snažíme pokračovať v ich odkaze.

Aj keď to možno nevieme, aj keď to robíme nedokonalo, aj keď to vyznie len ako nepodarená paródia originálu. Ale práve vtedy sa ukáže veľkosť tých skutočných majstrov a práve o toto nám ide. Nech zažiaria tí, ktorí boli skutočne veľkí!

  • komentare-pri-kavicke-alebo-pocta-tereze-spencerovej

-Americkí investigatívci varujú, že kandidát na amerického prezidenta, Joe Biden, môže v zahraničnej politike USA napáchať ešte viacej zla než súčasný prezident. Nielenže pán Biden trpí demenciou a je mimoriadne hrubý a vulgárny voči obyčajným ľuďom, ale po novom čelí aj sexuálnemu škandálu. To by však nebolo to najhoršie.

Vo svojom štábe má militantných poradcov, ktorí chcú bojovať proti všetkým autoritárskym režimom (rozumej: Rusko, Čína, Irán) novými zbraňami, ktoré budú využívať hračky typu – 5G, umelá inteligencia, kvantové počítače a syntetická biológia. SYNTETICKÁ BIOLÓGIA?? Akože nejaký umelý vírus? A 5G, na vojenské účely?Nebláznite, však to sú predsa tie hnusné konšpiračné teórie!!!

Namiesto konšpirovania sa radšej modlime – hoci aj k samotnému koronavírusu – aby to tento demokratický matador nedotiahol až do Bieleho domu, lebo si ešte pomýli onen povestný červený gombík so splachovačom na WC a namiesto vlastného hovn* spláchne celý svet…

Výročná správa NATO, uverejnená v marci 2020, poukázala na to, že okrem USA si záväzky ohľadom 2% navýšenia vojenských výdavkov splnilo len 8 krajín. Veľkí spojenci, ako Turecko a Francúzsko, zostávajú hlboko pod touto hranicou. Nemecko míňa napríklad len 1,35%. Česi nepôjdu na záväzok 2% minimálne do roku 2024. Diplomati a experti odhadujú, že vojenské rozpočty sa nebudú navyšovať, pretože obrana je jedným z prvých sektorov, ktoré budú v koronakríze okresané. No tak dúfajme, že tie 2 miliardy eur nevyhodí naša vláda do luftu a bude postupovať v súlade s odporúčaniami diplomatov a expertov…

-Netopieria Chrípka sa zahryzla do Saudskej kráľovskej rodiny. Údajne až 150 jej členov je infikovaných. Napriek tomu, že Saudi sa snažia intenzívne rokovať o prímerí v Jemene, rebeli odmietajú akékoľvek ústupky. Asi cítia, že teraz je ten správny čas, kedy udrieť na oslabeného nepriateľa a položiť ropné impérium na lopatky.

-Čína praktizuje rúškovú diplomaciu, pomáha, komu sa len dá. USA praktizujú naopak gangsterskú diplomaciu – kradnú zdravotnícke pomôcky, komu sa len dá. Zdroje konštatujú, že Čína je mimoriadne efektívna a predbehla EÚ a USA v role globálneho lídra v boji proti pandémii.

-Izrael sa výrazne prepadá v rebríčku demokratických krajín. Už dlhodobo, najmä vďaka podvodníckemu premiérovi Netanjahuovi. No po vypuknutí koronavírusu sa situácia rapídne zhoršuje. Problémy majú hlavne s ultra ortodoxnými židovskými minoritami (áno, to sú tí, ktorí bojujú za ľudské práva Palestínčanov a za právo palestínskeho národa na sebaurčenie a slobodu). Samozrejme – dôvodom je, že sa odmietajú vzdať svojich ortodoxných rituálov kvôli koronavírusu. Koho nám to dáva náš pán premiér za príklad? Nie náhodou Izrael?

A ešte na záver dve malé čerešničky. Zo Slovenska.

-Prezidentka udelila milosť otcovrahovi. Asi preto, že keď už pridlho sedí v karanténe, začína viac premýšľať. Nad tým, ako to vlastne je s tými ľudskými právami a slobodami.

A my jej k tomu gratulujeme. A tlieskame. Ktovie, možno sa rozhodne ísť v stopách svojho veľkého idola, Václava Havla, a udeliť celoplošnú amnestiu úplne všetkým väzňom na Slovensku. Ktovie, možno aj tomu Kočnerovi by udelila amnestiu, ak by zistila, že ho v detstve mučili a mlátili. Logika nepustí – ľudské práva sú univerzálne a skládková víla vie, že vrahovia a zločinci majú také isté právo na slobodu, ako ktokoľvek iný. Ako by povedal klasik: fascinujúce!

-Igor Matovič musí byť na tom už naozaj veľmi zle, keď ho ako úplný pán ničí dokonca aj mladý Erik Kaliňák.

zdroj: https://gpeterszlen.blog.pravda.sk/2020/04/09/komentare-pri-kavicke-alebo-pocta-tereze-spencerovej/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře