Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kto to vlastne útočí na Krym ?

Včera i dnes bola v našich médiách poskytnutá široká publicita správe, podľa ktorej ukrajinské sily zasiahli dronmi a raketami Krym a zničili tam ruské riadiace stanovište. Útok sa ale vraj neobmedzil iba na Krym, ale ruská PVO musela zasiahnuť aj v južnom Rusku. Tu vraj bola cieľom ruská vojenská loď, nesúca na palube Iskandery.

  • kto-to-vlastne-utoci-na-krym

Túto správu, majúcu všetky znaky banderovskej propagandy, by bolo potrebné doplniť o informácie „z druhého brehu“. Podľa nich včerajšia aktivita OS UA súvisí s aktivizáciou amerického prieskumného lietadla nad Rumunskom. Americké špionážne lietadlo Boing P-8A Poseidon spresňovalo ciele a riadilo odpaľ rakiet, ktoré sa na útoku na Krym a ohrození novorossijského prístavu podielali. Závažné je zistenie, že nešlo iba o riadenie ukrajinských bomardérov SU-24, ale aj lietadiel F-16. V USA vyrobené lietadlá pilotované cudzincami odpálili rakety smerujúce na Krym zo vzdušného priestoru Rumunska. Potvrdilo sa tak očakávanie ruského velenia, že F-16-ky budú vstupovať do boja proti Rusom nie z územia Ukrajiny /kde by boli ľahkými terčmi pre ruské SU-čka novšej generácie/ ale s Rumunska, kde je ruský protiúder zatiaľ tabu.

-Áno, zatiaľ je tabu. Ale dokedy ? V ruskom velení sa totiž už začali podnikať kroky k legalizácii cieľov typu F-16, pokiaľ sa priamo zapoja do bojov na Ukrajine.

Zapojenosť Západu a jeho satelitov do bojov na Ukrajine je čoraz zjavnejšia. Podľa ruského ministerstva obrany za obdobie od februára 2022 podnes poskytlo 54 krajín finančnú a hmotnú pomoc Ukrajine v celkovej sume 203 miliárd dolárov. Do bojov sa v rôznom rozsahu zapojilo viac ako 500 kozmických zariadení. Na riadenie bojov na Ukrajine sa špecializuje 70 prieskumných satelitov. Okrem toho sa pre potreby boja s Ruskom používa-zneužíva vyše 20 tisíc terminálov systému Starlink.

Ukrajinské SU-24 ale najmä útočné drony odlietajú nad Krym z oblasti Odessy. Preto sa vo vojenskom vedení RF stále častejšie hovorí, že bez obsadenia Odessy nebude možné mier pre Krym trvalejšie zabezpečiť. Čiže na elimináciu útokov na Rusko sa navrhuje to isté strategické riešenie akým je v prípade útokov na Belgorod, Kursk a ostatné oblasti RF obsadenie Charkova.

Nielen banderovci ale aj anglosaskí hlupáci z portálu Daily Diggest nás pravidelne kŕmia stupiditami . Napr. dnes napísali, že vraj intenzita ruských náletov sa „kvôli vysokým stratám“ znížila. Intenzita útokov v posledných dňoch súvisela s odpoveďou na vraždenie civilistov v Belgorode. No predovšetkým to bola kampaň zameraná na zničenie ukrajinských výrobných a skladovacích zbrojných kapacít. Rusi cieľ dosiahli a kampaň zvoľnili. Teraz počkajú, pokým banderovci zbrojné kapacity znovu neobnovia a len čo to spravia /príp. sa dopustia ďalšieho masakru civilov/, začnú nanovo a možno ešte s väčšou silou.

The New York Times /cit. včera či predvčerom dokonca aj bratislavskou Pravdou/ smutne konštatuje, že Ukrajinci prestávajú sledovať kyjevský rozhlas a televíziu. Naružovo natreté správy z bojísk sú totiž tak veľmi v rozpore s realitou, že banderovskej propagande už na Ukrajine verí naozaj málokto. Dodávam,. že ak budú informácie zo slovenských médií rovnako jednostranne pro-kyjevské, prestanú i slovenské médiá čítať aj tí najnaivnejší čitatelia. Nášmu mainstreamu zostane potom iba partička pro-amerických trolov, živiaca sa hejtom na tomto blogovisku. – Pravda, im sa nečudujme: oni to majú v popise práce.

Eskalácia ideového no najmä vojenského konfliktu pokračuje. Kde a kedy sa skončí nevedno. Môže to byť na lokálnej úrovni v priebehu 2024-5 ale aj-čo je desivejšie-aj na celosvetovej úrovni – a v tomto prípade to potom pôjde veľmi, veľmi rýchlo…

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2024/01/05/kto-to-vlastne-utocil-na-krym/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře