Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pôjdu ukrajinskí utečenci na front?

Ukrajincom sa v poslednom čase na fronte nedarí. Včera napr. stratili mestá Orechov a Lobkovoje /Zaporožská oblast/ a predmestie Arťomovska /Bachmutu/ zvané Kleščejevka.

Aj preto bývalý poľský námestník ministra obrany a bývalý veliteľ pozemných síl Poľska generál Waldemar Skrzypczak v poľskom informačním médiu Wpolityce vyhlásil, že pri súčasnom stave vecí vie Západ Ukrajine pomôcť bojovať ale nie vyhrať.

Ukrajincom síce dodávky zbraní a munície pomáhajú, no k víťazstvu nad Ruskom nepomôže ani 100 ani niekoľko sto tankov Leopard. Hlavným problémom ukrajinskej armády je totiž už nedostatok vojakov.

  • p-jdu-ukrajinski-utecenci-na-front
 

Ukrajinci vyčerpali takmer všetky svoje ľudské rezervy. Teda takmer všetky. Poľský generál upozorňuje na posledné ľudské zdroje, ktorými sú Ukrajinci, čo ušli pred vojnou zo svojej vlasti do zahraničia. Čo tam študujú, pracujú. zarábajú.

A nie je ich málo. Len do Poľska prišlo 7 mil. utečencov. Väčšinou žien a detí, no nemálo bolo aj mužov. I takých, čo do EU ušli pred povolaním do armády. Skrzypczak navrhuje, aby sa týto ukrajinskí migranti mobilizovali /podľa neho aj na báze brannej povinnosti, teda nedobrovoľne/, aby sa v zahraničí vycvičili a poslali potom domov, na ukrajinský front.

Skrzypczak spomína, že precedensy takéhoto postupu boli v časoch 2.sv.vojny napr. medzi zahraničnými Poliakmi, Čechmi ale aj Ukrajincami. Najvhodnejšími krajinami na nedobrovoľnú mobilizáciu ukrajinských emigrantov sú Poľsko, Nemecko a Francúzsko.

Ukrajinskí emigranti sa v zahranikčí prejavujú ako silní vlastenci-ozdobujú verejné priestranstvá v USA a EU hojnosťou ukrajinských zástav, dehonestujú sovietske pamätníky, znepríjemňujú život ruským turistom, umelcom a športovcom. Svoju zdravú proti-ruskú bojovnosť si budú konečne môcť vybiť na tom pravom mieste – v prvej línii frontu na Donbase, pri Charkove alebo pri dobýjaní Krymu.

Skrzypczakov návrh nie je na zahodenie. Ak by sa však rozšíril aj na tzv. ukrajinských študentov a dlhoročných gastarbeiterov na Slovensku, bol by to pre SR problém. Ubudlo by ľudí v automobilkách, na poliach… ba i vysokoškolské posluchárne a internáty by dosť osireli.

Neviem, neviem by sme si bez našich drahých Ukrajincov potom u nás počali…

Zdroj: https://medvedar.blog.pravda.sk/2023/01/20/pojdu-ukrajinski-utecenci-na-front/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře