Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prečo Ukrajinci utekajú zo slobodných území na okupované?

Prečo Ukrajinci utekajú zo slobodných území v EU alebo na Západnej Ukrajine do Chersonu, Melitopolu, Donecka či Luganska-teda na územia, ktoré sú podľa Kyjeva okupované ruskou armádou ? Prečo do Chersonu, ktorý má byť podľa Kyjeva už-už oslobodený protiofenzívou ukrajinskej armády, prúdia denne cez vojenský čekpoint na rusko-ukrajinskej línii frontu stovky aut ? Prečo sú v týchto autách celé rodiny a prečo sú na miestach pre batožinu veci, ktoré nesvedčia o tom, že idú iba na krátku návštevu smrteľne chorého príbuzného ? Prečo si na odobierku s umierajúcim berú svojich zvieracích miláčikov?

  • preco-ukrajinci-utekaju-zo-slobodnych-uzemi-na-okupovane

Tieto otázky som nevymyslel ja. A ani som si ich neprečítal z bájnej príručky pre ruských trolov. – Vypočul som si ich od redaktora AMERICKEJ provládnej „bidenovskej“ televízie CNN. Nedávno. Čakal som, kedy to tu niekto zverejní. Ale nedočkal som sa. A pretože sú tieto otázky redaktora CNN určené Ukrajincom, ktorí sa pred jeho očami náhlili na svojich autách do „ruskej poroby“ zaujímavé, dovolil som si podeliť sa o ne aj s Vami.

Redaktor CNN našiel vysvetlenie v tom, že sa k týmto v drivej väčšine ruskojazyčným Ukrajincom stavali ich hostitelia na Západnej Ukrajine nevraživo až nepriateľsky. Nútili ich komunikovať v haličskej ukrajinčine, ktorej dobre nerozumie dokonca ani prezident Zelenskij. Diskriminovali ich pri pokuse nájsť si na Západnej Ukrajine prácu. Mesiace ich trpeli v lacných zanedbaných nocľahárňach…A veľa lepšieho nezažili vraj ani navrátilci z Poľska, Česka, Slovenska, Rumunska. A tak si tí utečenci z Východnej a Južnej Ukrajiny užili trochu migračných benefitov – a po pol roku im už hádam aj stačilo.

-Vracajú sa domov….

Zdroj: https://nshv.blog.pravda.sk/2022/08/08/preco-ukrajinci-utekaju-zo-slobodnych-uzemi-na-okupovane/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře