Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Premiérova promluva k národu.

Rusko vede válku i s Českem. A to hned na dvou frontách. Ohrožuje naši bezpečnost, naši demokracii, ale ohrožuje i naše hospodaření. Vydírá nás plynem a ropou. Unisono zní z naší ČT.
Tak bychom asi měli přejít na válečný stav.

To jest zajistit si důležité zdroje energie. Asi není důležitější energie, než ta elektrická. A té máme dost. Tedy znárodnit, aspoň dočasně, pokud bude ohrožení válkou trvat, výrobu elektrické energie. Jak se vyjádřil v televizi jeden minoritní akcionář ČEZu, pojem polostátní neexistuje.

  • premierova-promluva-k-narodu

ČEZ je plně soukromá akciová společnost, která je 100% zaměřená na vytváření zisku. Řeč pana premiéra, že jednáme, že nás nenechá ..., nemůže přece nikoho uspokojit. ČEZ je nutné znárodnit, naplno rozjet výrobu elektřiny z jádra i z uhelných, třeba už odstavených elektráren. Samozřejmě se odpojit od energetické burzy, stanovit cenu elektřiny tak, aby kompenzovala vysokou cenu plynu a ropy. Elektřinu, která bude navíc, pak prodávat za tržní cenu, tak aby přinášela zisk. Za tento zisk pak nakupovat ropu a plyn, pro uspokojení potřeb průmyslu i obyvatelstva. Od toho, kdo nám jí bude moci prodat. Tak jak to dělají v EU všichni.

Nevím, co je na tom tak těžkého k pochopení. Jestli-že má např. Portugalsko plyn za 1000,- za MGW a my za 7000,- za stejné množství, pak je něco v solidárnosti systému EU špatně. My dáváme elektřinu na burzu, aby z ní mohla čerpat EU a plyn kupujeme podstatně dráž než ostatní? To je špatně. Starejme se tedy o sebe, jako to dělají v EU všichni. Naše energetika díky jaderným a uhelným elektrárnám rozhodně není slabá, naopak vykazuje takovou výkonnost, že nás může přes toto kritické období převést. Emisní povolenky snad už jsou hluboko v propadlišti dějin. Jestli je možné jednat s Ruskem, nebo ne, by asi nemělo být na nás. My ale dokážeme být soběstační, kromě elektřiny i ve výrobě potravin. Konečně odstřihnout solární tunel a jednat jako suverénní stát.

Pan premiér rozhodně asi svůj národ neuspokojil. V podstatě upozornil na to, že bude hůř. To se nemusel obtěžovat, to už asi kde kdo pozoruje. Naříkání na Babišovu vládu je taky na nic. S tímhle si musíš vládo poradit brzy, teď, né za rok, né že se teprve začne jednat. Záchranný balíček 11000,- bude až od října? Doba je příliš vážná na to, abyste nedělali nic.

Autor: Vladimír Zeman |

Zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=788723

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře