Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov.

Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov.

Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra.

„Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne rovnako-zamorili celý verejný priestor tou najsprostejšou propagandou.A ako bujujú proti xenofóbiii.Vytváraním tej najhoršej xenofóbie. Inak by nemohol vzniknúť titulok o neznášaní Rusov“

  • prieskum-ako-nechceny-d-kaz-xenofobie-zapadu
 

Súhlasím najmä s postrehom o nebezpečnom fenoméne xenofóbie. Je niečo choré v štáte dánskom, keď sa elity v krajine, či nimi ovládané médiá vytešujú nad nenávisťou, ktorú vzbudia vo väčšine obyvateľstva.

Varovným prstom by mal byť stav v Poľsku, ktorý aj prieskum dokladá.

Je paradoxom, že vládnúce elity túto xenofóbiu nielen trpia, oni ju cez médiá organizujú a podporujú. A protihlasy ostrakizujú a už aj zákonmi umlčujú.

Mám za to, že je to snaha elít emóciami prekryť iné, existenčné problémy. Je jednoduché viezť sa na emočnej vlne. Ale v momente, keď človek milión už bude musieť riešiť svoju existenciu, emócia s poukázaním na zlého Rusa nepomôže. Budú racionálne otázky, ako vec riešiť, vedúce k otázkam o skutočných príčinách konfliktu. Otázky v prísnej logickej štruktúre textu v učebnici dejepisu či knihe.

Až vtedy sa davy prebudia, že prečo proti sebe stoja obyčajní ľudia? Prečo sa nenávidíme? Kto nám čo na oboch stranách nahovoril?

Odpoveď bude: 8 rokov nás týrali a lynčovali, pretože sme ako niekoľko miliónová 18 percentná menšina nesúhlasili so smerovaním krajiny. Vzali nám školy v materinskom jazyku, zakázali náš jazyk v úradoch, poslali na nás súkromné vojská a na osem rokov nás zahnali tankami a delami do pivníc. Ako potkany a krysy. Zákonom zrušili aj ostatné národnostné menšiny cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“. Pri snahe brániť sa prehlásili nás za separatistov, teroristov.

Odpoveď druhej strany: Nám tajili či klamali o Vašom strádaní. Propagandou dosiahli, že sme Váš nehanebný režim všemožne podporovali, najmä od 2014. Bagatelizovali sme až xenofóbnu rusofóbiu Vašich politických elít.

Pri mávaní vlajkou strany konfliktu sme ignorovali jej podtlač. Či je tam „ľud“ alebo „režim“.

Kedysi sme kritizovali tézu, že komunizmus (ako najdokonalejšie zriadenie) zvíťazí na celom svete. Teraz nám napr. bývalá diplomatka Magda V. hovorí, že v tomto konflikte ide o presadenie poriadku liberálnej demokracie (ako najdokonalejšie zriadenie) na celom svete.

Čo sa zmenilo?

zdroj: https://peter4.blog.pravda.sk/2022/06/23/prieskum-ako-nechceny-dokaz-xenofobie-zapadu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-06-27 12:32
Ano,oni na západě jsou křesťané,oni chodí v neděli do kostela,oni si předčítají z Bible o Kristu a jak učil lidi milovat.O lásce k člověku.K ČLOVĚKU!!!
Ale východní Evropa/Slované, tak jako africké národy,i asijské,to vše jsou podlidé.Oni na Západě mají lásku,ale jen lásku k penězům,ke zlatu a bohatství.
Rozsvítí se nám někdy kurnik v palici a bouchnem pěstí do stolu a řekneme DOST???
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře