Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Evropa má zachránit USA před krachem, jinak hrozí válka.

Úsporná opatření jako lék na ekonomickou krizi selhávají a ani jiné postupy nejsou jisté. Cesta k prosperitě se tak může změnit v přitakání válce.

  • evropa-ma-zachranit-usa-pred-krachem-jinak-hrozi-valka

Není od věci občas přemýšlet o možnosti války ještě v jiných souvislostech, než je Ukrajina a Putin. Rok před vypuknutím první světové války napsala Rosa Luxemburgová v Akumulaci kapitálu, že militarismus a válka jsou výtečným prostředkem, jak kapitalismus aspoň na čas dostat z potíží a obnovit hospodářský růst. Po sto letech se k nám její lekce vrací v nečekané podobě. Otázka zní: je ekonomická krize Evropské unie a USA za námi, nebo je naopak tak odolná vůči všem ozdravným strategiím, že militarismus a válka se nakonec stanou jediným ekonomickým řešením?

Téměř všichni evropští politici a ekonomové dnes přiznávají, že růst je potřebnější než úsporná opatření, ale nikdo netuší, jak vyvolat růst.

Ekonomické zotavení nenastává: zadlužení roste a ekonomika stagnuje. Zotavením se nemohou pochlubit ani země, které jsou v úsporných opatřeních nejdůraznější.

Existuje řešení?

Bankrot všech dosavadních řešení i všech alternativ vytváří nebezpečnou situaci, v níž může nastat podobný obrat veřejného mínění jako těsně před vyhlášením první světové války.

Ekonomická krize, kterou dnešní globální svět prožívá, má svůj základ ve způsobu, jakým vznikají peníze. Měny (odvozené či závislé na americkém dolaru) nejsou ničím kryty a jsou dluhem (příslušných států) navíc zatíženým úrokem. Důsledkem tohoto procesu (pokud probíhá dostatečně dlouho a trh se nasytí těmito nekrytými „dluhovými“ penězi) je, že v reálné ekonomice je v daném okamžiku vždy více dluhů, než peněz.

Státní dluh USA, bezmála 18 triliónů dolarů visí jako Damoklův meč nad americkou ekonomikou a může vést k další globální krizi a následné světové válce.

Pojďte, nasedněte na Titanik!

Výkonný ředitelem „Institutu globálních perspektiv“ při Columbijské univerzitě, profesor, doktor filozofie Paul Christi vysvětluje co lze podniknout pro záchranu světového míru. Obětním beránkem má být Evropa.

„ Pokud Amerika bude muset devalvovat dolar, zbavovat se dluhů (v případě, pokud jiné způsoby řešení dluhové otázky nenajde), celý svět se pohrouží do hluboké ekonomické krize, protože dolar je světovou měnou, na kterou je navázána všechna světová produkce. Ihned se přeruší světové ekonomické vazby. Pád produkce ve všech zemích bude nevyhnutelným důsledkem destrukce mezinárodní spolupráce. Kvůli zastavení výroby se objeví obrovská nezaměstnanost. Poté nevyhnutelně přijde pád životní úrovně ve všech zemích světa. Pád úrovně spotřeby se stane rozhodujícím faktorem politických změn v různých státech, když chudoba a hlad budou vyžadovat novou dělbu majetku a politické změny. Ve světě plném zbraní, nenávisti, nechápání a odložených sporů může začít třetí světová válka za nové dělení sfér vlivu. A tomu scénáři se nebude moct vyhnout žádná země, ani Amerika. Když jsme si uvědomili perspektivy zničení lidské civilizace na zemi, začali jsme hledat mírové cesty řešení té situace.

Problém je v tom, jak vybudovat takové kataklyzma bez ničivých důsledků pro samotné Spojené státy a jejich spojence. To znamená je nutné rozehrát takovou kartu, aby byla řešena otázka dluhů a nevyvolána světová jatka, ve kterých bychom mohli shořet i my. Možnost uhasit dluhy USA bez radikálního pádu životní úrovně je realizovatelná jen na cizí účet, jakkoliv cynicky to zní. Je nutné najít toho, s jehož pomocí by Amerika mohla řešit své finanční problémy. A takové přirozené řešení bylo nalezeno – sama historie dává tu šanci. Proto je třeba organizovat události tak, aby celý svět, každá strana v té či oné míře, se účastnila na řešení finančních problémů Ameriky. Taková globální kooperace nejen dovolí zachovat mír na planetě, ale dá i silný impuls následujícímu rozvoji.

Pro řešení dluhů potřebují Spojené státy nové trhy, objemem srovnatelné s trhem samotných USA. Jediným takovým trhem dnes může být evropský trh. Je tedy třeba najít způsob, s jehož pomocí by bylo možné kompletně otevřít evropský trh pro USA. Prací na tom projektu jsme se zabývali mnoho let. Bůh dal Spojeným státům moderní technologie, nejmocnější průmysl, ohromné finanční prostředky a gigantické přírodní zdroje – to je třeba využít pro překonání těžkostí růstu americké ekonomiky. To samé dal Bůh i Evropě, proto pro řešení společných finančně-ekonomických problémů je jednoduše třeba spojit obě hlavní ekonomiky Země v jedinou ekonomiku. A pro to je třeba přeorientovat ekonomiku Evropy k těsnější spolupráci se Spojenými státy.

V podstatě je řeč o tom, aby se dvě ekonomiky doslova slily v jednu, vzájemně se doplňujíc.

Je tedy třeba vytvořit v Evropě takovou situaci, aby se Evropané „sami zřekli“ energetické spolupráce s Ruskem a s dalšími dodavateli energozdrojů, a spojili by své ekonomické zájmy s dodávkami energozdrojů z USA.

Podobný krok je pro ekonomiku Evropy krajně nevýhodný, ale jak jinak je možné mírovou cestou vyřešit finančně-ekonomické problémy dvou prvních ekonomik světa? Mírové řešení problémů žádá ze strany všech silnou účast, a Evropa se sama dostala do pasti, když podmínila svou ekonomiku dodávkami surovin z problémových regionů. Spojené státy vždy pomáhaly Evropě, pomáhali jsme obrodit Evropu po Druhé světové válce, a nyní Evropa musí, na znamení díků Spojeným státům za desetiletí svého rozkvětu, umožnit se podílet na obnovení americké ekonomiky. Kdo je vinen, že se okolnosti vyvinuly takovým způsobem, že dnes Spojené státy potřebují pomoc Evropy? Počítáme s pochopením Evropanů. V každém případě ustoupit není kam a my všichni jsme rukojmí okamžiku.

Zdali zůstane na mapě světa jediná Ukrajina, nebo se rozpadne, to nemá pro řešení základního problému absolutně žádný význam. Hlavní úkol událostí na Ukrajině je rozdělit Evropu a Rusko natolik, aby se Evropané naplno zřekli spolupráce s Ruskem a přeorientovali svou ekonomiku na kompletní spolupráci s USA. Hlavním cílem je pevněji připoutat ekonomiku Evropy k ekonomice USA, a co se přitom bude dít na Ukrajině nikoho nezajímá. Ukrajina je jen prostředek, s jehož pomocí je možné řešit všechny problémy, aniž by byl vtažen svět do další světové války. Ukrajině je určena role závalu, který přetrhne ekonomickou spolupráci Evropy a Ruska. A jaký tam bude systém, forma vlády – to jsou naprosto vedlejší otázky. Jen národ Ukrajiny může určit, nakolik tragický bude jeho osud při zavádění nového řádu do Evropy.

Amerika potřebuje na Ukrajině takový řád, který by zpřetrhal ekonomickou spolupráci Ruska a Evropy. Americká politika spočívá v tom, aby se události rozvíjely právě tak. Dnes se události na Ukrajině teprve rozbíhají a nemá cenu čekat uklidnění – nepokojná Ukrajina se musí stát nepřekonatelnou bariérou mezi Ruskem a Evropou. Pochopte jedno. Pro zpřetrhání ekonomických vazeb Evropy s Ruskem je třeba Evropany tak silně vystrašit ruským nebezpečím, aby to oni sami chtěli udělat – je třeba od základů změnit evropské veřejné mínění o spolupráci s Ruskem. Je třeba stále zdůrazňovat agresivitu a nepředvídatelnosti Ruska, provokujíce ho na eskalaci konfliktu na Ukrajině. Sdělovací prostředky musí stále mluvit o růstu napětí na Ukrajině, o násilí a brutalitě, kterou páchají Rusové, aby Evropa uzrála do předvýbušného stavu.

Nechť se Evropané třesou možné ruské invaze – vytvoření obrazu neomaleného Rusa, připraveného na libovolnou avantýru, počínaje obletem americké lodi a konče pohybem ruských armád k hranicím Pobaltí a Ukrajiny, musí být zasvěcena veškerá činnost našich masmédií. Právě na činnosti masmédií nyní závisí nálady evropské společnosti, a v konečném důsledku i úspěch ukrajinské kampaně USA.

V případě postupného přerušení ekonomických vztahů Evropy a Ruska, Evropa bude nucena přeorientovat svou ekonomiku na USA, protože jen s ekonomikou Ameriky je dnes možné srovnat ekonomiku Evropy po objemu a kvalitě zboží. To dá mocný stimul k rozvoji americké ekonomiky, což dovolí začít likvidaci amerických dluhů. Ale nejdůležitější by se měla stát energetická spolupráce Evropy a USA. Zřeknutí se Evropy ruských a blízkovýchodních dodávek ropy a plynu povede ke gigantickým vkladům kapitálu do americké produkce břidlicového plynu, povede k vytvoření mocné infrastruktury pro jeho zpracování a dodávky do Evropy. Evropa bude mít zájem na rychlém vytvoření takové infrastruktury a nebude hledět na výdaje, což dovolí USA likvidovat své finanční problémy. (nicméně existuje i skeptický pohled na „břidlicovou revoluci“, pozn. překl.)

Evropa velmi závisí na USA v politické, vojenské a ekonomické rovině. A kromě účasti ve struktuře NATO existuje ještě i morální dluh Evropy před Amerikou, která ji kdysi zachránila před totalitarizmem a zabezpečila Evropě bezpečnou existenci. Ale pokud se na to díváme čistě hypoteticky a Evropa by odmítla, bylo by to ze strany Evropy krajně neracionální – bylo by jen hůře. Odsoudilo by to Ameriku na okamžitý krach dolaru a pak by se světová historie vydala nejhorší cestou, o čemž jsme hovořili na začátku. Ano, rozervání Evropy a Ruska je těžký krok, ale uchování statusu quo by vedlo k ještě horším následkům jak pro Evropu, tak pro celý svět.“

Na jakém principu USA fungují?

Je třeba si uvědomit, že USA už dávno nefungují na principu tržního hospodářství, ale na principu úplně jiném, který někteří ekonomové nazývají „parazitický kapitalismus“. Hospodářský růst v takové společnosti není totiž zajišťován výkonem domácího hospodářství a průmyslu, ale paradoxně hospodářským výkonem úplně cizí země nebo skupiny cizích zemí. Jak je to možné? Velmi jednoduše. Stačí, když zapátráme, na jakém principu funguje „petrodolar“ a „print-dollar“.

Ve světle uvažování profesora, doktora filozofie Paula Christie se dá pochopit i ona tajená Transatlantická dohoda o obchodu a investicích mezi EU a USA (TTIP), která je pro EU zatím krajně nevýhodná.

Budeme tedy zachraňovat Ameriku? A pomůže to vůbec, když víme, že Rusko a Čína koketují s přechodem své měny na zlatý standard? Navíc bublina z břidlic praská... Celkově můžeme odvodit, že stojíme před gigantickým resetem globální ekonomiky, který může začít kdykoli.

Reset je v počítačové terminologii akce nebo signál, který velmi rychle ukončí chod systému a nastartuje jej znovu od začátku.

Povedou k resetu Ruské ambiciózní iniciativy za odstranění Západní dominance nad jejich finančními trhy? Víme, že Ruská centrální banka usiluje o alternativu k síti SWIFT. Do května 2015 hodlá zprovoznit mezinárodní mezibankovní platební systém. Nastane pak postupný konec dolaru? Bude jediným východiskem pro Západ válka? Co by přinesla, když teorie o jaderném potlačení RF selhaly?

Teorie USA o jaderném potlačení RF selhaly.

Nezdarem skončilo vojenské prognózování operace „Bear Spear“ uskutečněné Strategickým velením USA. Jeho cílem bylo modelování rychlého a částečně – jaderného úderu na Rusko. Výsledkem bylo, že svět byl v troskách a USA – vymazány z povrchu zemského. Více zde: http://www.nwoo.org/2014/10/31/teorie-usa-o-jadernem-potlaceni-rf-selhaly/

Zdroj: http://a2larm.cz/2014/10/evropa-pred-valkou/

http://aeronet.cz/news/rekordni-dluh-usa-a-ukrajina-jako-prostredek-reseni-o-ukrajinu-vubec-nejde-jde-o-likvidaci-ekonomickych-vztahu-evropy-s-ruskem-a-o-zachranu-us-krachu-evropou-transatlanticka-unie-a-odriznuti-evrop/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře