Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nepříjemné pravdy. AstraZeneca může za krevní sraženiny, tvrdí vědci z Norska a Německa!

Emil Kalabus

Dobře konstruovaná vakcína musí splňovat dva základní atributy: musí být účinná a neškodná.

Experimentální vakcíny vyvolávají mnoho pochybností ohledně bezpečnosti a účinnosti vakcín, které neprošly řádným testovacím a schvalovacím procesem (jedná se tedy právně o experimentální/testovací vakcíny, které by se měly zákonně podávat pouze v rámci klinických studií, s informovaným souhlasem pacienta a s dlouhodobým sledováním jeho zdravotního stavu po aplikaci vakcíny). Např. úplné ukončení testování vakcíny AstraZeneca končí v roce 2023. Mnozí lékaři upozorňují na to, že neexistují studie, které by potvrdily bezpečnost a účinnost experimentálních vakcín.

  • neprijemne-pravdy-astrazeneca-muze-za-krevni-srazeniny-tvrdi-vedci-z-norska-a-nemecka


Je zvláštní, že farmaceutické společnosti jsou vyňaty ze zodpovědnosti (dle zákona z. r. 1986) v USA. Astra Zeneca jde ještě dál, tvrdí že se jedná o stav nouze a vyžaduje vynětí ze zodpovědnosti i v EU, a opravdu indemnitu- beztrestnost za způsobené škody na lidech dostala.

To znamená, že člověk, který utrpí újmu vakcínou, nebude firmou odškodněn. Podepsal zřejmě informovaný souhlas s aplikací vakcíny a tím i souhlas, že se stal dobrovolným účastníkem experimentu- tedy pokusu.

Americká, ale nejen americká veřejnost je ochotna k očkování jen proto, že slovo experimentální je vynecháno. Málokdo by dobrovolně svolil být prvním, kdo vyzkouší experimentální lék, pokud by nebyl závažně nemocný, nebo nebyla žádná jiná alternativa. S covidem většina lidí není závažně nemocná a existuje mnoho jiných způsobů léčby. Další důvod, proč je vakcína experimentální je, že experimentální status má důležité právní důsledky. Tyto vakcíny jsou dodávány podle EUA (emergency use authorization – povolení k použití v nouzi), což určuje způsob, jakým budou kompenzována budoucí poškození pacientů.

AstraZeneca může za krevní sraženiny, tvrdí vědci z Norska.

Již před několika dny byli tři norští zdravotníci hospitalizováni v nemocnici Rikshospitalet kvůli tomu, že se jim vytvořily krevní sraženiny poté, co jim byla aplikována dávka vakcíny AstraZeneca. Lékaři jim diagnostikovali krevní sraženiny na neobvyklých místech na těle, včetně žaludku a mozku. Kromě toho se u nich objevilo krvácení a měli nízký počet krevních destiček. Jeden ze zdravotníků v pondělí, krátce poté, co byl hospitalizován, zemřel.

„Příčina stavu našich pacientů byla odhalena,“ uvedl profesor nemocnice Rikshospitalet v Oslu, Andre Holme, v rozhovoru pro list Verdens Gang.

„Podle mého názoru to nemohlo způsobit nic jiného než vakcína,“ konstatoval Holme. „Měli jsme teorii, že se jedná o silnou imunitní reakci, která se dostavila po vakcinaci, a nyní jsme dospěli k názoru, že tomu tak skutečně je,“ dodal.

Podle norských odborníků vakcína AstraZeneca vyvolává silnou imunitní reakci, která může vést ke vzniku trombózy a krevních sraženin, pokud má organismus nízký počet lymfocytů.

Němečtí vědci potvrdili zjištění Norů. Po očkování AstraZeneca se skutečně u některých lidí objevují nebezpečné krevní sraženiny

Němečtí vědci z Greifswaldské univerzity údajně zjistili příčinu vzniku krevních sraženin v mozku, které se objevily u některých lidí očkovaných proti koronaviru vakcínou od firmy AstraZeneca. Tato vakcína podle nich spouští u některých lidí v organismu obrannou reakci, typickou při hojení ran.

Informovaly o tom v pátek týdeník Focus a stanice NDR. Výzkumníci na základě analýz vzorků krve šesti pacientů s trombózou zjistili, že po podání vakcíny se u některých spustil mechanismus, který aktivuje tvorbu krevních destiček, což se obvykle děje pouze při hojení krvácející rány. To může následně vést k vytvoření sraženin v mozku.

Na výzkumu spolupracovali vědci z Greifswaldu s Institutem Paula Ehrlich, který je v Německu odpovědný za schvalování a kontrolu očkovacích látek, jakož i s lékaři z Rakouska. V Rakousku zemřela po očkování vakcínou od AstraZeneca zdravotní sestra; její úmrtí však podle výsledků pitvy nesouviselo s očkováním.

Jelikož lze zmíněný mechanismus jednoznačně identifikovat, bylo by podle vědců možné vyvinout účinnou látku, která by vzniku sraženin zabránila. Nebude ji však možné podávat preventivně, ale až tehdy, kdy krevní sraženiny vzniknou. Zjištění vědců z Greifswaldu zatím neprověřovali nezávislí experti ani nebyly zveřejněny v odborném časopise. Jejich zjištění přicházejí těsně po tom, co stejný výstup měli Norové ve své studii.

 Po těchto zprávách v pátek už zjemnila i ředitelka SÚKL Zuzana Baťová, která již zcela nevyloučila souvislost mezi tromboembolickými příhodami a vakcínou AstraZeneca.

 Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) přitom ve čtvrtek oznámila, že vakcína od firmy AstraZeneca nesouvisí s celkovým zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin a že její výhody převažují nad riziky.

Několik evropských zemí v bezvýhradné víře této agentuře následně oznámilo, že obnoví očkování AstraZeneca, které pro zprávy o výskytu krevních sraženin u více očkovaných osob v průběhu tohoto a minulého týdne pozastavili.
Na to, že agentura EMA nemusí vždy jednat ve prospěch lidí, a že už v minulosti schválila lék určený pro revmatiky, který je však zabíjel, upozornil slovenský lékař a primář dětského oddělení v nemocnici v Čadci MUDr. Vladimír Březen.

Osobně nemíním riskovat vakcinaci v této fázi, protože všechny vakcíny na Covid-19 v této chvíli jsou ve stádiu laboratorních experimentů, jak varují v Bílé knize američtí lékaři. Ani jedna vakcína není bezpečná podle regulací FDA nebo evropské EMEA. Obě agentury za bezpečné léky a vakcíny považují jen ty, které projdou všemi koly klinických studií, které za normálních okolností trvají až10 let.

Zdroj: https://www.ac24.cz/…ka/

https://www.hlavnespravy.sk/…388

https://aeronet.cz/…pdf

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře