Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko nahání strach americkým vojákům a plánovačům válek

Emil Kalabus


Může být Ruské nebe nedobytné? Vypadá to, že za jistých okolností ano.



Vzpomínáte? Americký vojenský odborník, bývalý armádní plukovník Jack Jacobs, v rozhovoru, který se objevil 2. října v saúdských médiích, oznámil, že USA nedokážou v ničem Rusům v Sýrii zabránit, neboť Rusko fakticky vytvořilo nad Sýrií uzavřenou zónu a zahradilo tam přístup jakýmkoliv letadlům svými systémy protivzdušné obrany rozloženými na souši a lodích ruského námořnictva ve Středozemním moři. To znamenalo, že jakékoliv vojenské letadlo, které by vstoupilo do zóny bojových akcí, mohlo být okamžitě sestřeleno jako hrozba pro ruské letecké síly.

Americké zdroje přitom tvrdí, že RF prostřednictvím systémů protivzdušné obrany umístěných na souši zřídila uzavřenou zónu nad celým syrským vzdušným prostorem.

Položme si nyní jednoduchou otázku. Pokud se Rusku podařilo uzavřít nebe nad Sýrií, co teprve nebe doma nad Ruskem?

  • rusko-nahani-strach-americkym-vojakum-a-planovacum-valek

Jurij Borisov, ruský náměstek ministra obrany, představil v ruském zpravodajském RSN rádiu některé významné zbrojní projekty ruské armády. Již zanedlouho ruská armáda získá nové domácí těžké bezpilotní letouny a protivzdušné systémy S-500. Borisov mluvil také o nové těžké mezikontinentální raketě.

 

Ruský vojenský průmysl již několik let vyvíjí těžký bezpilotní letoun Chirok.

Maximální vzletová hmotnost ruského bezpilotního letadla Chirok je 700 kg, užitečná nosnost pak 300 kg. Připravují se dvě varianty využívající stejnou nosnou platformu – průzkumná a útočná.

Přeletová vzdálenost dronu Chirok je údajně až 2500 km a dostup 6000 metrů. Podle ruských zdrojů Chirok nese část výzbroje uvnitř a ctí charakteristiky stealth. Podle některých zpráv je také obojživelný – dokáže přistávat/startovat i z vodní hladiny nebo jinak nestabilního podloží.

 

Uprostřed dubna roku 2016 velitel vojsk Vzdušně-kosmické a protiraketové obrany generál-poručík Viktor Gumennyj řekl, že Vzdušně-kosmické síly Ruska „v nejbližší době" dostanou první kusy protivzdušného komplexu S-500. Komplex bude schopný odhalovat a současně útočit do 10 balistických nadzvukových cílů. Podle svých charakteristiky S-500 do značné míry předčí používaný komplex S-400 Triumf a jeho amerického konkurenta Patriot Advanced Capability-3.

Podle plánu se letos končí výroba zkušebních vzorků protivzdušného raketového systému S-500 Prometej. Tento systém může přijít do výzbroje ruské armády v roce 2020. Některé ze systémů budou dodány dříve. Například S-500 Triumfátor-M může mj. zasahovat hyperzvukové křižující rakety, jejichž cestovní rychlost činí 5500 a více kilometrů za hodinu. Tento úkol předcházející generace protiletadlových raketových systému nemohly řešit, nový systém to ale poprvé umožní,"říká vojenský expert Michail Chodarenok.


Nový komplex „zaujme nejvyšší vrstvu svisle rozestupné sjednocené protivzdušné obrany Ruska, dokáže bojovat s cíli ve výškách okolo 200 kilometrů". To umožní S-500 zasahovat balistické rakety protivníka na vzdálenost 640 kilometrů.

 

Pokud Rusko spojí do jednoho připravované pozemní raketové komplexy S-500 s jinými druhy zbraní – takovými, jako S-400, S-300VM4 a S-350, tak se vzdušný prostor Ruska stane prakticky nezranitelný pro letouny protivníků, píše americké vydání The National Interest.

 

S 500 RUSSIAN NEW GENERATION MISSILE

www.youtube.com/watch?v=dQzTzvRjgro

 

 

 

Zdroj:http://www.armadninoviny.cz/drony-protivzdusne-systemy-s-500-aktualni-projekty-ruske-armady.html



PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře