Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stres, deprese a cesta za štěstím. Nastartujte pohodu!

Emil Kalabus

Cesta za štěstím je dlážděna dobrými úmysly a přesto po nich jen málo lidí dojde do svého cíle.

Naše touha po majetku, úspěchu a bohatství se stává patologickou. Náš žebříček hodnot je poněkud obrácený od duchovních hodnot k hodnotám pomíjivým. Psychologové si všímají, že naše společnost vytváří nemocného člověka a nemocnou společnost.

Depresivní poruchou trpí ve státech Evropské unie 6,9 % populace, což znamená asi 30 milionů jedinců. V Americe jsou na tom podobně. Porovnání dat z Evropy ukazuje, že v období mezi lety 2005 až 2010 se výskyt deprese v populaci nezměnil. V Česku je to ale jinak.

„V České republice roste počet ošetřených v ambulancích, a to velmi nápadně. To ale neznamená, že depresivních poruch je více, spíše si myslíme, že tato choroba ztrácí takzvané stigma, více se o ní ví a lidé nacházejí odvahu vyhledat odbornou pomoc,“ říká docent Anders.

  • stres-deprese-a-cesta-za-stestim-nastartujte-pohodu

Deprese se totiž stává běžnou nemocí a ve vyspělém světě je dnes již druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti. Jednoduchý návod, jak se vzniku deprese vyhnout, neexistuje, protože jejích příčin je mnoho. Ve své knize Deprese jako šance vysvětluje Anselm Grün, že tato nemoc nemá jeden důvod: „Mnoho lidí v současné společnosti pociťuje přetížení – na pracovišti, v rodině a při výchově dětí, při zvládání života vůbec.“

Podle Grüna je jednou z důležitých příčin deprese naše sebepojetí. Nemůžeme být vždy nejlepší, nejkrásnější, nejinteligentnější a musíme se smiřovat se svou průměrností. A dalším důvodem je vytěsňování lidského utrpení: jestliže jsme tlačeni k tomu, být pořád šťastní a utrpení ani smutek už nesmějí mít v našem životě místo, reagujeme na to depresí. Odborníci varují, že takto zanedlouho může být celá společnost depresivní.

Depresi lze léčit jednak za pomoci léků, jednak psychoterapií. Někdy se lidem trpícím depresí ale zdá návštěva psychiatra přeci jen jako „silný kalibr.“ Existuje tedy nějaké přijatelné řešení, kdy se lze poradit s odborníky a nemuset okamžitě k psychiatrovi? Lze sám sebe poznat nějak online a přitom zůstat v utajení?
 
Taková možnost zde opravdu existuje a je účinná zvláště pro lehčí formy deprese. Naučte se zvládat stresové situace, vybředněte z deprese a vybudujte si zdravé sebevědomí. Jestli se vám to zatím nepovedlo, knížky nepomohly a za psychologem se vám nechce, pomoc najdete na www.zlutasova.cz.
 
Kurzy Žlutá sova jsou interaktivní, zábavné a důvěrné. Během 14 dní nastartujete změny, které vám mohou hodně zlepšit život. Kurzy Žlutá sova vám zajímavou formou představí ty nejúčinnější postupy psychologie a psychoterapie. Stačí vám počítač, internet a chuť se sebou něco dělat. Téměř v každé rodině existuje někdo, kdo trpí depresí, nebo žije v dlouhodobém stresu a my si klademe otázku, jak takovému člověku pomoci.Žlutá sova je jednoduchý a účinný program k překonání stresu, deprese a nízkého sebevědomí.
 
Online kurzy proti stresu, depresi a nízkému sebevědomí – video.https://www.youtube.com/watch?v=xGNj1nTA_eQ

I z vás se může stát chodící sluníčko. Stačí vstoupit do programu Žlutá sova.

http://www.velka.zlutasova.cz/index.php

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře