Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Orbán varuje před tajným plánem EU: mírové jednotky pro válku na Ukrajině?

„Do předních linií mají být vysláni mírotvorci, mírové síly ze zemí EU. Pokud k tomu dojde, přiblíží se třetí světová válka,“ varuje v nedávném rozhovoru maďarský premiér Viktor Orbán.

Podle Viktora Orbana (59) zní navenek rozumně plán na vyslání desítek tisíc mírových jednotek na východ Ukrajiny, o kterém už mluvili hlavy států zemí EU: Tyto jednotky EU podle záměrem, mají oddělit dvě válčící strany a zajistit tak zónu příměří - Mělo by dojít k rychlému ukončení krvavého nepřátelství.

  • orban-varuje-pred-tajnym-planem-eu-mirove-jednotky-pro-frontu-na-ukrajine
  • orban-varuje-pred-tajnym-planem-eu-mirove-jednotky-pro-frontu-na-ukrajine

Maďarský premiér ale v tomto plánu vidí extrémně velké nebezpečí: „Blížíme se s ním ke třetí světové válce,“ říká Viktor Orban v nedávném rozhovoru pro Kossuth Radio.

S mírovými jednotkami na Ukrajině hrozí světová válka

A je celkem jasné, jak to Orban myslí: Pokud německé, britské, francouzské, polské a možná i rakouské jednotky stojí jako mírové jednotky na suťových polích Bakhmutu a dalších frontových městech, může velmi rychle dojít k incidentům – první výstřely by mohly vést k přestřelky, příliš masivní válečné akce eskalují. To by znamenalo, že by se země NATO a EU najednou dostaly do dramatického vojenského konfliktu s Ruskou federací.

Motivaci za vypracováním plánu EU vyslat mírové síly do předních linií na Ukrajině není těžké vidět: nejenže ukrajinským ozbrojeným silám docházejí zbraňové systémy a munice v současné opotřebovací válce, existuje také rostoucí nedostatek vojáků. 1200 km dlouhou frontu je nemožné udržet s méně a méně schopnými muži.

Vláda v Kyjevě stále tají aktuální počty obětí, ale podle vlastních prohlášení ztratily prapory rozmístěné u Bachmutu až 80 % svých vojáků. Vojenští pozorovatelé v západní Evropě navíc vědí, že na Ukrajině opět probíhá radikální vlna rekrutování: do armády jsou násilně odváděni i extrémně mladí chlapci a starší muži.

Orban varuje: "Naše bezpečnost je ohrožena."

Spolková vláda nesdělila, jak Rakousko na tyto plány EU reaguje. Na jednu stranu nelze nic namítat proti další mírové misi neutrálního Rakouska, na druhou stranu je třeba věnovat dostatečnou pozornost z toho plynoucímu vysokému riziku zatažení do přímého konfliktu s Ruskou federací.

A Viktor Orban také v rozhovoru pro rozhlasovou stanici řekl: „V každém případě je válka čím dál brutálnější a krvavější. Maďarské obyvatelstvo je znepokojeno, naše bezpečnost je ohrožena. Musíme dosáhnout příměří – pokud k němu dojde, pak jsou možné mírové rozhovory.“

Překlad CFP!

Zdroj: https://exxpress.at/orban-warnt-vor-geheimen-eu-plan-friedenssoldaten-fuer-die-front-in-der-ukraine/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře