Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Soros: Eurozóna se rozpadne, hrozí kolaps (+ video "Řecký problém uveden na pravou míru")

  • euro
Evropská unie současnou krizi nemůže přestát v podobě, jak ji dnes známe. Známý americký miliardář a investor George Soros si dokonce myslí, že ji některý stát brzy opustí. O kolapsu, který Soros předvídá, informují ČTK a Reuters.

Soros, který pochází z Maďarska, si myslí, že by politici měli urychleně vytvořit nějaký záchranný plán. Kritizuje, že nemají žádný plán B. Doporučuje jim, aby provedli strukturální změny a nesnažili se za každou cenu udržet současný stav. Podle něho by bylo nejlepší uznat chyby a pokusit se je napravit.

"Jsme na pokraji hospodářského kolapsu, který začíná v Řecku, ale mohl by se snadno rozšířit. Finanční systém zůstává mimořádně zranitelný," řekl Soros. A dodal: "Jsme na pokraji kolapsu, což je čas k uznání potřeby změny."

Investor nemluvil o žádné konkrétní zemi, která by mohla EU opustit, ale podle náznaků lze poznat, že mluvil o horkém kandidátovi na bankrot - Řecku. To má sice slíbený další balíček mezinárodní pomoci ve výši 110 miliard eur, ale aby ho dostalo, musí splnit tvrdé podmínky. Tamní parlament musí schválit drsné škrty a reformy.

Soros kritizuje, že euro je od počátku špatně nastavený projekt. Podle něho je chybou, že za ním nestojí politická rozhodnutí a není tak možné zříci se ho a vystoupit z eurozóny. Přitom si myslí, že v současnosti je pravděpodobné, že právě k tomu dojde - některá ze zemí z eurozóny zřejmě vystoupí. Podle něho je to nevyhnutelné.

Eurozpravy.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře