Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Syrskij má zachrániť Zelenského

Po dlhom, predlhom otáľaní vymenil Zelenskij v pozícii najvyššieho armádneho veliteľa OS UA generála Zalužného za generála Syrského. Čo to bude znamenať pre priebeh bojov na Ukrajine ? Podľa toho, čo o tom hovoria ukrajinskí a ruskí analytici, pôjde v stručnosti o nasledovné:

  • syrskij-ma-zachranit-zelenskeho
 
  • Syrského slabinou je jeho ruský pôvod. Syrského rodičia dodnes žijú v meste Vladimir v Ruskej federácii. Syrského otec je plukovník ruskej armády vo výslužbe. V Bielorusku ihneď po Syrského menovaní ukázali fotky z roku 2013, na ktorých vtedy generálmajor Syrskij oslavuje Deń Ruska. Po 2014 sa ale Syrskij zmenil. Prerušil styk s rodičmi a stal sa z neho „Ukrajinec“.
  • Generála Syrského prezývajú v ukrajinskej armáde „generál 200“. Toto hanlivé označenie si vyslúžil zato, že výsledkom každej vojenskej operácie, ktorej velil, boli státisíce mŕtvych. Syrského vinia za fatálnu porážku v debaľcevskom kotli. Podobne tragicky končil tiež jeho boj o Mariupol a naposledy aj boj o „Bachmut“ t.j. o Arťomovsk. Syrskému ukrajinskí vojaci pripisujú zodpovednosť za zbytočnú smrť 200 tisíc ukrajinských vojakov. Možno ich v skutočnosti bolo menej, možno viac. No legenda o ľuďoch ako Syrskij je už taká. Dakedy až surrealistická.
  • Na rozdiel od Zalužného nemá Syrskij žiadne politické ambície. Vždy poslušne do bodky plnil príkazy z hora. Predpokladá sa, že tomu bude aj potom, čo sa dostal na najvyššiu vojenskú funkciu. Zelenskij od Syrského očakáva, že bez reptania splní jeho rozkaz za žiadnu cenu nedovoliť obsadenie Avdejevky ruskými silami. Od momentu nástupu do funkcie začal Syrskij tento Zelenského príkaz plniť. Už dnes sa smerom k Avdejevke z posledných záloh a z iných častí frontu začali na Avdejevku valiť tisíce ukrajinských vojakov. Ich úloha bude taká istá ako v Debaľceve, Mariupole či Bachmute /Arťomovsku/ – za cenu akokoľvek vysokých obetí nevydať Avdejevku Rusom. Urobiť aj za cenu desiatok tisíc mŕtvych Ukrajincov z Avdejevky symbol ukrajinskej neústupčivosti a hrdinstva. – Ukrajinskí vojaci sa obávajú, že príchod Syrského-to je signál ešte väčšieho krviprelievania a z vojenského hľadiska ešte nezmyselnejšieho odporu. So Syrským názory politika Zelenského prevládnu nad názormi vojenských technokratov.

Nuž milovníci hrdinských a maximálne krvavých bitiek sa majú na čo tešiť. Syrskij je pre Zelenského posledná nádej. Chce, aby zvýšenie krvavých obetí z radov Ukrajincov presvedčilo Západ, že sa oplatí znovu naštartovať prevádzku peňazovodu z Bruselu no hlavne z Washingtonu do Kyjeva.

Zelenskij hrá s dogmatikom Syrským vysokú hru. V politickej rulete vsadil Zelenskij na Syrského posledné žetóny. Buď to Zelenskému so Syrským vyjde alebo to definitívne a fatálne nevyjde. Iné možnosti už vládca v Kyjeve vlastne ani nemá. -Hop alebo trop…

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2024/02/08/syrskij-ma-zachranit-zelenskeho/

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře