Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Válka na Ukrajině zničila velmocenské blouznění EU

Soeren Kern

10. července 2022

Lotyšský premiér Arturs Krišjānis Kariņš v rozhovoru pro server Politico 30. května 2022: "Mír za každou cenu – takto jsme se k Putinovi chovali posledních 20 let. Mír za každou cenu znamená, že Putin vyhraje a my nakonec prohrajeme.

Vedoucí představitelé Francie, Německa a Itálie společně navštívili Ukrajinu ve snaze ukázat tváří v tvář ruské invazi na Ukrajinu evropskou jednotu. Jednodenní návštěva se vyznačovala dlouhými projevy a žádným konkrétním obsahem: evropská jednota je zatím v nedohlednu.

Když ruský prezident Vladimir Putin 24. února 2022 zahájil svou invazi na Ukrajinu, reagovala Evropská unie následující den uvalením bezprecedentních hospodářských sankcí zaměřených na izolaci Ruska.

EU, která byla chválena za to, že na Putinovu agresi proti Ukrajině reagovala "odhodlaně, jednotně a rychle", prý stála před "transformačním momentem", který z EU na globální scéně udělal "geostrategického hráče". Jeden z pozorovatelů prohlásil, že se EU stala "vrcholným geopolitickým protagonistou" a že Evropa "zjistila, že je velmocí".

  • valka-na-ukrajine-znicila-velmocenske-blouzneni-eu

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře