Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A já se ptám!

Tak aby bylo předem jasno: vraždění v pařížské redakci odsuzuji, nejsem mohamedán, putinovec, ani příznivec islámského  kalifátu, jen prostý občan, který se nechce nechat oblbovat a přemýšlí.

  • a-ja-se-ptam2

A teď k věci.

Media mě informovala, že tři ozbrojení islámští teroristé napadli redakční poradu  pařížského satirického časopisu, vyvolali podle připraveného seznamu jeho pracovníky, karikaturisty, a zastřelili je, i jejich policejního ochránce. To vše během čtyř minut. Pak klidně odešli k přistavenému autu a  ještě cestou postřelili, a pak definitivně zavraždili, přicházejícího policistu. Část jejich  aktivity stvrzující brutalitu akce byla dokonce nafilmována a předložena veřejnosti.

Rozpoutala se mediální bouře, k události se vyslovovali přední politici z mnoha zemí, analytici vojenští i nevojenští, tucty redaktorů. Zásah byl prý perfektně a profesionálně připraven a dokonán. Na pátrání se podílelo, a možná dosud podílí, tisíce policistů a  agentů tajných služeb.

Byla údajně napadena evropská civilizace, svoboda tisku a bůhvíco ještě. Pobouření občané Francie i mnoha dalších států vyšli do ulic manifestovat svou solidaritu s redakcí časopisu, který se vyznačuje tím, že bez skrupulí  si dělá legraci z kdekoho: vlády i opozice, pravičáků i levičáků, židů i vyznavačů koránu, katolíků či přímo z papeže. To je jeho byznys.

Vypadá to, že tentokrát to pan šéf přehnal, když stanovil ke svému zabití termín do konce ledna 2015. (Znovu opakuji, to neznamená, že toto vraždění omlouvám či schvaluji.)

Jde o něco jiného. O život přišlo 12 lidí a politikové i občané se mohou přetrhnout při vyjadřování svého nesouhlasu a pobouření. 

A já se ptám!

Kde demonstrovali tito lidé, když Sarkozy a Berlusconi začali válku proti svému příteli Kaddáfímu?

Kolik lidí při tom zemřelo? Pomohlo to Libyjcům?

Kde demonstrovali tito lidé, když jejich vlády podporovaly syrskou opozici, která vyvolala občanskou válku?

Kde demonstrovali tito  lidé, když jejich vlády dodávali zbraně protivníkům řádně zvolené vlády členského státu OSN?

Kolik lidí  dodnes při tom zemřelo a přišlo o domov?

Kde demonstrovali tito lidé, když potomci ukrajinských nacistů najížděli na  policisty buldozerem a házeli na ně  molotovovy koktejly?

Kolik lidí dal Janukovič Berkutem postřílet?  Nikoho!

Kolik lidí zemřelo při zákeřné střelbě z budovy obsazené pučisty? Skoro stovka.

Kde demonstrovali tito lidé, když jejich ministři zahraničí sjednali smlouvu s řádně zvoleným prezidentem Janukovičem, v níž opozici slíbil volby a předal část moci a když nazítří proběhl protivládní puč?

Kde demonstrovali tito lidé, když ukrajinští pučisté zahájili válku za pomocí raket, tanků a dělostřelectva s vlastními občany neuznávajícími nezákonnou vládu?

Kolik tisíc lidí při tom zemřelo? Je na tom Ukrajina lépe než dřív?

Kde demonstrovali tito lidé, když nacisté v Oděse zahnali demonstranty do odborového paláce, zapálili jej a postříleli ty, co se chtěli zachránit útěkem?

Není to pokrytectví?

Ale také se mohu zeptat.

Co to je za profesionály, kteří zapomenou v autě občanku, musí vykrást benzínku, aby mohli pokračovat v jízdě a najíst se. Náhoda?

Byli to zfanatizování islámští primitivové pod vlivem drog?

Nebo je to akce nějaké domácí či zahraniční vlivové skupiny organizovaná za pomoci tajné služby? Komu to prospěje?

A jsou vůbec ti dva hledaní skutečnými pachateli, nebo jen krycím manévrem? 

Je vůbec žádoucí, aby pachatelé přežili?

V tomto světě lží a mediálních válek už není radno věřit nikomu a ničemu…

Ivo Krieshofer

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře