Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Svatá ty prostoto!

O sancta simplicitas!

Tak prý oslovil Mistr Jan Hus stařenku, která přiložila polínko na jeho hranici, myslíc, že koná dobro, a že pomůže zahubit kacíře. Stejně mi připadají lidé vítající americkou kolonu projíždějící Českem.

 

Když jsem sledoval televizní pořad Nikdo není dokonalý, bavil jsem se neznalostí a hloupostí tázaných aktérů.  Domníval jsem se, že to  není reprezentační vzorek českých občanů, že jen televizní tazatelé vybrali pro pobavení diváků ty méně chytré a méně vzdělané.

  • svata-ty-prostoto

 

Poté, co jsem viděl  počty lidí vítajících průjezd americké kolony, začínám být přesvědčen, že jsem se mýlil. Nejde mi na rozum, jak může tolik lidí pozdravovat vojáky státu, který má na svědomí miliony mrtvých a raněných v zemích, kam se pokoušel násilím vyvézt americkou demokracii a lidská práva. Nemám nic proti těm klukům, kteří volili službu v armádě namísto nezaměstnanosti a života na potravinové poukázky, a kteří tu zastaralou techniku řídili. Oni jsou pouze  nevědomými vykonavateli  imperiálních snah amerických banksterů usilujících o Nový světový pořádek.

Moji spoluobčané však měli příležitost sledovat, jak USA, i s naší účastí, dostaly  na frak v Afganistanu, rozvrátily pod falešnou záminkou Irák, vyvolaly válku v Sýrii, zničily prosperující Libyi a naplnily tábory miliony zoufalých uprchlíků. Nedaleko od našich hranic zneužily spravedlivý boj Ukrajinců proti  oligarchům k protivládnímu puči. Spojené státy přivedly k moci prozápadní banderovce a fašisty, kteří neváhají nasadit armádu a soukromé prapory oligarchů k boji proti vlastnímu obyvatelstvu, jež nesouhlasí s vývojem politické situace. Jsou to američtí politici, kdo vyvolal na Ukrajině rozvrat a staví Evropu na pokraj třetí světové války. 

A to mají být naši přátelé, jejichž armádu bychom měli v naší zemi zdravit? 

Kam se poděl zdravý selský rozum? Jak je možné, že mediální protiruské štvanice pražské kavárny mají tak velký ohlas? Svatá ty prostoto!

Kolaboranti s mocnými se angažovali ve všech dobách, ale ne všem se to vyplatilo. Na to by neměli zapomínat…

Ivo Krieshofer

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře