Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Veřejnoprávní mediální žumpa v akci aneb Jak se z humanitárních pracovníků na Kosovu stala parta fotbalových hooligans.

Evropská fronta solidarity pro Kosovo je mezinárodní projekt, který podporuje Srby žijící v Kosovu a Metochiji.

Reportér : Žarko Jovanovič

 

Oficiální vyjádření EFSK k medializovaným událostem:

 
Tak jako každý předešlý rok jsme i letos uspořádali sbírku pro děti a chudé lidi na Kosovu a Metohiji. Naše mise trvala týden a program byl naplánovaný na každý den. Podpořili jsme postupně 5 škol s celkovým počtem 220 dětí, dvěma chudým rodinám jsme zajistili 10 kubíků dřeva, dalším dvěma rodinám s dětmi předali oblečení, školní pomůcky a hračky. Neopomněli jsme navštívit pár památek.
 
Po podpoře poslední školy ve Štrpcích jsme se vraceli cestou na Prizren na ubytování ve Veliké Hoči. Krátce po opuštění Štrpců nás zastavila policejní hlídka, která nás prohledala a doprovodila nás k podání vysvětlení na policejní stanici v Uroševaci. Po vysvětlení naší činnosti došlo k objasnění situace. Po celou dobu k nám byli policisté velmi milí a slušní a nijak nás neomezovali na svobodě. Došlo k zabavení osobních věcí včetně pasů a mobilních telefonů, v pozdních nočních hodinách jsme opustili policejní stanici.
 
Následující den jsme museli zaplatit pokutu 100 € na osobu za nenahlášení pobytu. Kvůli nabitému programu jsme se totiž nestihli včas přihlásit. Následně nám vrátili naše věci a doklady. Policisté se nám omluvili a řekli nám, že budeme v Kosovu vždy vítáni a pochválili nás za naši humanitární práci.
 
Na základě lživých informací v médiích vyvracíme následující:
 
Nikdo ze zúčastněných neplánoval navštívit fotbalové utkání Kosovo vs. ČR.
Dron, který jsme vlastnili nebyl schopný nést žádný předmět a sloužil k natáčení krajiny pro reportáž.
 
Žádnou pyrotechniku jsme neměli.
 
Po celou dobu naší návštěvy jsme neměli v plánu cestovat do Prištiny a v den utkání jsme chtěli podpořit komunitní centrum v Orahovci koupí sporáku. Poté jsme měli v plánu jít na svatbu. Nic z toho jsme bohužel nestihli.
Kvůli lžím médií bylo zbytečně vyvoláno napětí během fotbalového zápasu.
Mrzí nás, že během celé události nikdo nehledal zdroj informací od zainteresovaného subjektu a přejímá nepravdivé informace.
 
Naší činností jsme nechtěli nikoho provokovat, nýbrž pomoci chudým a potřebným, kteří naši pomoc velmi potřebují. Jednoznačně podporujeme mírové soužití všech etnik v regionu.
 
Naší činností chceme přispět ke zlepšení sociální situace na Kosovu a Metohiji.
  • verejnopravni-medialni-zumpa-v-akci-aneb-jak-se-z-humanitarnich-pracovniku-na-kosovu-stala-parta-fotbalovych-hooligans

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře