Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konopí a jeho léčebné účinky, seriál CFP!, 1. část

  • cevy
Cholesterol – tichý zabiják!

Cholesterol má dvě tváře, na jedné straně našemu tělu prospívá, na druhé straně ho ničí. Důležité je nejen celkové množství cholesterolu v krvi, ale také poměr obou jeho typů LDL (škodlivý cholesterol) a HDL (prospěšný cholesterol). Jedním z účinných bojovníků proti škodlivému cholesterolu je právě konopí a konopné produkty.

Proč je cholesterol tak nebezpečný?

Protože postupuje velmi nenápadně. Dokud naše tělo nevratným způsobem nepoškodí, nijak se neprojevuje. Tudíž nemáme potřebu jeho hladinu v krvi pravidelně sledovat. Ne nadarmo se mu říká „tichý zabiják".

Téměř 70 % české dospělé populace má zvýšenou hladinu cholesterolu. Škodlivý LDL cholesterol má při vyšší hladině tendenci se ukládat do cévních stěn. Tak se snižuje pružnost a propustnost cév. Stoupá riziko ucpání a následného infarktu, ischemické choroby či mrtvice. Tato srdečně-cévní onemocnění u nás způsobují více než 50 % všech úmrtí.

Je načase proti cholesterolu účinně bojovat!

Velkým pomocníkem v tomto nelehkém boji může být konopí. Na výběr je z mnoha různých produktů. Snižovat cholesterol dokážou především konopná semínka a konopný olej. Za studena lisovaný konopný olej je považovaný za nejvhodnější rostlinný olej pro lidskou výživu. Svými nutričními vlastnostmi předčí i panenský olivový olej. Hlavní předností konopného oleje je vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 6, vysoký obsah fytosterolů a chlorofylu. Díky optimálnímu poměru nenasycených mastných kyselin je konopný olej 100% přijatelný pro lidský organismus. Tyto látky společně s vitamíny a minerály obsaženými v oleji podporují buněčný metabolismus, epitelizaci buněk kůže a sliznice trávicího traktu, snižují hladinu cholesterolu, posilují imunitní systém organismu a napomáhají detoxikaci lidského těla.

Konopí vám pomůže udržet cholesterol na uzdě!

Zdroj: odkaz do neznáma

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře