Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konopí a jeho léčebné účinky, seriál CFP!, 2. část

  • klouby
Bolí vás každý pohyb? Konopí vám přinese úlevu!

Bolesti pohybového ústrojí jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Potýkají se s nimi jak senioři, tak i čím dál mladší lidé. Ať už vás trápí revma, artritida, zánět šlach, křečové žíly či bolavá záda, konopné masti a gely vás nejen zbaví pocitu bolesti, ale navíc pomůžou řešit její příčinu.

Léčivá síla konopí

Cannabinoidy, látky obsažené v konopí, uvolňují svalové napětí a působí proti bolesti. Volně dostupné jsou masti z tzv. technického konopí, tzn. konopí, které obsahuje minimální množství psychoaktivní složky THC. Ačkoliv je velká část veřejnosti přesvědčena, že takovéto masti jsou bez účinku, opak je pravdou. V případě léčby pohybových potíží je totiž důležitější jiný cannabinoid, konkrétně CBD.

CBD je látka, která působí v součinnosti s THC. Sám o sobě má ale celou řadu pozitivních účinků, mj. zmírňuje artritidu, tiší bolest a léčí záněty, proto je vhodný k léčbě bolestí kloubů.

Konopí hřeje i chladí

Vybírat můžete ze široké škály chladivých či hřejivých mastí a gelů, které kromě konopí často obsahují i další bylinné výtažky, které podporují vynikající účinnost daných přípravků.

Například konopné mléko příznivě působí a tlumí artrotické a revmatické bolesti kolenních a ramenních kloubů, šlach a zad. Zároveň napomáhá prokrvovat pokožku a nejbližší tkáň postiženého místa.

Konopné gely s chladivým účinkem výborně působí na bolavá záda, klouby, svaly a šlachy. Zároveň také odstraňují projevy syndromu těžkých nohou, křečových žil (varixů) a metliček (flebektázií). Jsou vhodné při akutních i chronických bolestech, zánětech či projevech revmatismu, artrózy a ischiasu, dále při akutních i chronických otocích dolních končetin v těhotenství či způsobených nadváhou nebo stáním v zaměstnání.

Gely s hřejivým účinkem usnadňují rekonvalescenci po zlomeninách a výronech. Používají se při svalové námaze, jako prevence snížení rizika zranění a optimalizace svalového tonusu.

Vraťte do svého života bezbolestný pohyb, konopí vám bude oporou!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře