Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konopí a jeho léčebné účinky, seriál CFP!, 4. část

  • pusa
Existuje opravdu účinný lék na nepříjemné opary a afty?

Trpí jimi mnoho lidí, a ačkoliv se nejedná o nijak závažná onemocnění, dokážou trápit i několik týdnů v kuse. Téměř nic na ně nepomáhá a člověk tak jednoduše musí dobu mezi vznikem a vymizením doslova protrpět. V posledních letech se ale dobrým pomocníkem v boji proti oparům a aftám ukázalo být konopí.

Kde se berou?

Stačí, když virus způsobující opary do našeho tělo pronikne jen jednou, a pak už se pokaždé, když dojde k oslabení imunity, objeví opary. Objevují se hlavně na rtu, ale mohou se zřídka nacházet na sliznici dásní, měkkého i tvrdého patra a tváří. Léčba většinou trvá kolem 10 dnů. Afty vznikají většinou uvnitř ústní dutiny a jejich příčinou je, stejně jako u oparů, snížená imunita. Obě tato drobná onemocnění znepříjemňují a v nejhorších případech i znemožňují příjem potravy, tekutin a mluvení.

Zázračné konopí

Konopný olej, který je hlavní složkou přípravků na afty, opary a záněty dásní, pomáhá hned dvojím způsobem. Jednak má anestetické účinky, tudíž výrazným způsobem potlačuje bolestivé či svědivé projevy, jednak funguje protizánětlivě, a tak přímo pomáhá odstranit příčinu onemocnění. Konopné gely a balzámy určené k léčbě oparů a aft navíc většinou nesou certifikát CPK (certifikovaná přírodní kosmetika), a tak neobsahují ropné produkty jako vazelín a parafín, které sliznici mohou podráždit a hojení tak pozastavují.

Záněty dásní

Podobně příznivé účinky mají konopné přípravky i na léčbu zánětu dásní, kterou trpí až 80 % lidí. Většina z nich ho podceňuje, přitom neléčený zánět dásní může vést až v parodontóze a tedy vypadávání zubů. Konopná zubní pasta účinně odstraňuje zubní plak a omezuje citlivost zubních krčků, a krvácivost dásní. Preventivně působí proti tvorbě zubního kazu, zánětům dásní a paradentóze.

Zdroj: odkaz do neznáma

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře