Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konopí a jeho léčebné účinky, seriál CFP!, 5. část

  • padani_vlasu
Vypadávání vlasů má mnoho příčin, ale jen jedno účinné řešení – konopí!

Z plešatosti máme strach téměř všichni. Vypadávání vlasů je ale úplně normální proces, který probíhá u každého z nás. Co však dělat v případě, že vlasy vypadávají víc, než mají? Základem je zjistit příčinu vypadávání vlasů. Můžete ji zkusit vystopovat sami nebo vám na základě vlasového rozboru poradí specialista.

Proč padají?

Příčin vypadávání vlasů je nespočet. Nejčastěji ho však způsobují hormonální změny: porucha štítné žlázy, nerovnováha estrogenu či testosteronu, které v nadměrném množství vlasovým kořínkům škodí. Kromě toho k vypadávání vlasů přispívá stres, nevyvážená strava, nedostatek vitamínů, určité typy léků, problémy s krevním oběhem či náhlé výkyvy tělesné hmotnosti, jako v případě mentální anorexie. Velmi často se také objevuje u diabetiků, žen po porodu (jen přechodně) a u lidí trpících lupénkou. Může být dědičné, což je mnohem častější u mužů.

Padání vlasů může způsobit i nevhodná kosmetika, obsahující velké množství parfému a dalších uměle vyrobených přísad. Přecházet vypadávání vlasů tak můžeme používáním výhradně přírodní kosmetiky.

Jak si udržet hlavu plnou vlasů

V případě, že už znáte příčinu vypadávání vlasů a eliminovali jste jeho příčiny, nemáte ještě zdaleka vyhráno. Pokud pokožce neposkytnete dostatečnou regeneraci, vlasy jen tak padat nepřestanou. Nyní je třeba najít přípravky, které vám pomohou obnovit správné fungování vlasových váčků a celkově celé pokožky hlavy. Konopný olej, který je hlavní složkou konopných šampónů, vrátí pokožce ztracenou elasticitu a zmírní její podráždění. Proto je vhodný nejen k prevenci a léčbě padání vlasů, ale i odstranění lupů a lupénky ve vlastech. V kvalitních konopných produktech navíc nejsou obsaženy ropné produkty jako vazelína či parafín a tak už nedochází k opětovnému podráždění, které tyto látky mohou způsobit.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře