Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konopí a jeho léčebné účinky, seriál CFP!, 6. část

  • ocni-tlak
Zvýšený oční tlak může vést až k slepotě! Jak proti němu bojovat?

Nitrooční tlak je příčinou degenerace zrakového nervu a tedy vzniku zeleného zákalu. Tato nemoc je velmi zákeřná, protože nemocný o ní vůbec neví. Zvýšený tlak v oku totiž nezpůsobuje vůbec žádnou bolest ani jiné potíže. Bez lékařského vyšetření se člověk o nemoci dozví, až když začne přicházet o zrak.

Zelený zákal – kde se bere

Zvýšený oční tlak vzniká v případě, že se v oku nahromadí příliš velké množství nitrooční tekutiny, která neodtéká. Tlak uvnitř oka je nebezpečný zejména proto, že oko je umístěno ve velmi malém a hodně pevném obalu. Ten se tak při zvětšení tlaku nemá šanci někam vyklenout, popřípadě zvětšit a tak dochází k narušování citlivým očních struktur, zejména optického nervu. Při zeleném zákalu dochází nejprve k drobným výpadkům v zorném poli, které se ale postupem času stávají nepřehlédnutelné. Člověk postupně úplně ztrácí periferní vidění, a pokud oční nerv odumře úplně, dochází ke ztrátě zraku.

Léčba

Běžné přípravky určené pro léčbu zeleného zákalu jsou poměrně drastické vůči játrům a ledvinám. U některých jedinců navíc může být léčba klasickými preparáty neúčinná. Mnohem šetrnější a rychlejší variantou je alternativní způsob léčby pomocí konopí. Řada studií, které jsou prováděny již několik desítek let, prokázala, že konopí snižuje nitrooční tlak v průměru o 20 až 30 %. Mezi prověřené konopné produkty snižující oční tlak patří například konopné pivo Hem BrouCzech, které vyrábí Pivovar Nová Paka. Mimořádně kvalitní konopný extrakt v tomto nápoji obsažený pochází z horských oblastí Švýcarska.

Dalším konopným produktem, který pomáhá předcházet vysokému očnímu tlaku a zároveň podporuje jeho léčbu, je konopný regenerační gel. Je vhodný jak při únavě a pálení očí, tak i při nejrůznějších zánětech. Při vysokém očním tlak se jím na noc doporučuje natírat víčka.

Zdroj: odkaz do neznáma

http://www.legalizace.cz/2011/10/droga-jim-dokaze-pomoci-komu-konopi-prospiva/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nitroo%C4%8Dn%C3%AD_tlak

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře