Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Masky padajú alebo Znovu sme na špatnej strane

Zuzana Čaputová si v Berlíne prevzala cenu pomenovanú po nacistovi Heinzi Schwarzkopfovi.

Prezidentka SR využila túto "výnimočnú" príležitosť, aby znovu pohovorila o potrebe potlačovať slobodu slova a cenzúrovať iné názory.

------------------------------

  • masky-padaju-alebo-znovu-jsme-na-spatnej-strane

Heinz Joachim Wolfgang Schwarzkopf (narodený 19. júla 1909 v Berlíne-Charlottenburgu ; zomrel 7. októbra 1969 v Hamburgu ) bol nemecký právnik a podnikateľ. Bol akcionárom továrne na farby, drogériu a parfumy Hans Schwarzkopf KG a členom NSDAP, SA a SS. Nadácia Schwarzkopf Young Europe je pomenovaná na jeho pamiatku.

Počas druhej svetovej vojny bol Schwarzkopf príslušníkom Wehrmachtu od svojho nástupu 27. augusta 1939 až do svojho zranenia 24. augusta 1942. Naposledy pôsobil ako poručík v 203. pešom pluku 76. pešej divízie. Zúčastnil sa na dobývaní západnej Európy (Luxembursko, Francúzsko) a východnej Európy (Sovietsky zväz a Ukrajina/Rusko). "Zápisky a hlásenia zásobovacích jednotiek 76. pešej divízie jasne hovoria o nútených prácach, rabovaní a nájazdoch na Ukrajine a v Rusku - v prospech vojakov 76. pešej divízie." [3] V polovici leta 1942 bol Schwarzkopf pri ofenzíve cez Doneck zabitý a zranený. Kým jeho divízia bojovala v bitke o Stalingrad , Heinz Schwarzkopf bol v záložnej nemocnici Reichshof (dnes Rzeszów) v okupovanom juhovýchodnom Poľsku.

Od jesene 1942 sa niekoľko mesiacov liečil vo vojenskej nemocnici v Berlíne-Charlottenburgu. Tu mu bola amputovaná noha. Po zotavení bol Schwarzkopf až do konca vojny umiestnený vo vojenskom archíve v Postupime. "Tu dostal za úlohu zostaviť vojnový denník 203. pešieho pluku. Ako bývalý príslušník pluku si musel vybrať, ktoré dokumenty sa oplatí zachovať. Rozhodol, aké záznamy o histórii jeho pluku sa zachovajú a ako sa bude písať história jeho pluku...

Okrem iného, Schwarzkopf prevádzkoval niekoľko táborov nútených prác.

Zdroj: Wiki

-----------------------------------------------------

Na prvý pohľad je úplne jasné, že peniaze, ktoré prijala Zuzana Čaputová ako súčasť ceny, sú špinavé a že zoznam tých, ktorí takúto cenu z principiálnych dôvodov odmietli, je oveľa dlhší ako zoznam jej laureátov. Ale keď počúvame, ako vo svojom prejave pri preberaní ceny apelovala na návrat k hodnotám, pochopíme, že sa od nich až tak príliš nevzdialila.

Podobne ako nacistický tútor tohto ocenenia považuje pokračovanie vojny na Ukrajine za „najlepší prostriedok na dosiahnutie spravodlivého mieru a poriadku založeného na európskych pravidlách“. Opäť hovorila o svojej najobľúbenejšej téme, cenzúre – reguláciu sociálnych sietí označila za nevyhnutnosť. Možno ju dostala aj ako ocenenie za minuloročné vyznamenanie troch exponentov ľudáckeho režimu. Takže vôbec nebudeme namietať, že si takúto cenu zaslúži.

Zdroj: https://www.koalafeed.com/vlastizrada-caputova-prijala-cenu-a-spinave-peniaze-po-nacistovi-schwarzkopf-prevadzkoval-niekolko-taborov-nutenych-prac/

--------------------------------------

Poznámka CFP!: Pani prezidentka určite citlivo vníma nacistické konotácie celej akcie a je patrične hrdá na cenu, ktorú práve získala. 

Takže, ďakujeme, že ste sa konečne odkopala a salutujeme s pozdravom Sieg Heil či skor Slava Ukrajini pani prezidentka.

Drang nach Osten

Túto vojnu vyhráme!

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře