Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

!!! Ukrajinský jaderný hazard !!!

Ostřelování jaderné elektrárny v Záporoží ze strany Ukrajiny, může vést ke katastrofě a zamoření velké části území radioaktivitou. Zamořena, by byla hlavně ta část Ukrajiny, kterou mají už několik měsíců pod kontrolou Rusové, a ta část, kterou, ať se to někomu líbí, nebo ne, ruská armáda časem velice pravděpodobně dobude a znovu připojí k Rusku (o znovu připojení mluvím s ohledem na to, že Rusové usilují o návrat té části území, které předtím patřilo tzv. Novorusku a nikoli Ukrajině. Té bylo “darováno až v rámci SSSR, kterému nyní Ukrajina nemůže přijít na jméno).

  • ukrajinsky-jaderny-hazard

Je, tedy naprostý nesmysl tvrdit, že by Rusové bombardovali atomovou elektrárnu, kterou mají pod svou kontrolou, a která se navíc nachází téměř ve středu územní části, kterou chtějí na Ukrajině získat a připojit znovu k Rusku. Vím, že inteligence rusofobů, je díky našim a západním masmédiím omezená pouze na pohled “tím správným směrem”, ale fakt věřit tomu, že si někdo zničí veko kapacitní elektrárnu a zamoří si záměrně území, které ovládá, a to, které chce získat, může jen opravdu hloupý, jednoduchý a zmanipulovaný člověk.

Můžeme tedy jen doufat, že elektrárna v Záporoží vydrží díky ruské PVO a práci místních záchranných složek a jaderných inženýrů do té doby, než se tam dostane mezinárodní komise (pak snad Ukrajinci střílet přestanou). Kompenzováním si proher na bojišti ostřelováním jaderné elektrárny, teroristickými činy, atentáty a rozhazováním zakázaných malých protipěchotních min, si však Ukrajina koleduje o to, že Rusko změní statut operace ze speciální na protiteroristická (pak, jak naznačují některé ruské zdroje, se stane legitimním cílem ruské armády vedení Ukrajiny – včetně úřadu vlády a prezidenta).

Doufejme, že to tak daleko nedojde. Kyjev má pořád ještě “trošku času” si uvědomit, že by východní části Ukrajiny, měl dát možnost stejné svobodné volby, kam, a s kým směřovat do budoucnosti, jako to učinila západní část Ukrajiny, při neústavním násilném převratu a separatistickém vyhlášení samostatnosti Lvovské a Zakarpatské oblasti na zbytku tehdejší Ukrajiny v roce 2014 (ano, opravdu prvními separatisty nebyly východní, nýbrž západní regiony a celou válku o kontrolu nad celou zemí nezačal Donbas, nýbrž Kyjev – což se dá velmi lehce dohledat).

Ladislav Kašuka.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře