Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Do Venezuely dorazilo z Ruska více než 1,2 milionu dávek inzulínu

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že v rámci dvoustranných dohod o spolupráci dorazila ve čtvrtek do Venezuely letadlem z Ruska zásilka 1,22 milionu kusů inzulínu a 5 340 injekčních stříkaček.

Zásilku na mezinárodním letišti Maiquetia převzali náměstek ministra pro zásobování, zdroje, technologie a regulaci ministerstva zdravotnictví Jesus Brito a ruský velvyslanec Sergej Melik-Bagdasarov.

  • do-venezuely-dorazilo-z-ruska-vice-nez-1-2-milionu-davek-inzulinu

Tato dodávka je součástí první fáze smlouvy o dodávkách, investicích a převodu technologií, kterou v roce 2021 podepsal venezuelský výrobce biologických léčiv Espromed Bio a ruský Geropharm a která byla zahájena loni v květnu "s cílem dodávat do Venezuely hotová inzulínová léčiva", uvádí se v tiskové zprávě ministerstva zdravotnictví.

Ruský diplomat na svém twitterovém účtu napsal, že příjezd ruského inzulínu upevňuje "dynamiku spolupráce v oblasti zdravotnictví".

Dne 11. října se v Moskvě uskutečnilo setkání venezuelského ministra zahraničí Carlose Faríi s jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem, na kterém zhodnotili pokrok v bilaterálních projektech a zároveň se zavázali zvýšit strategickou úroveň diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi.

Obě země připravily několik dohod, které budou podepsány 13. a 14. prosince v Caracasu na zasedání mezivládní komise na vysoké úrovni (CIAN), informovalo 13. října ministerstvo zahraničí.

Zdroj: https://www.mundo24.info/america-latina/llegaron-a-venezuela-mas-de-1-2-millones-de-unidades-de-insulina-de-rusia.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře