Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Patricia Valle: USA měly v převratu prsty

  • honduraspuc
Už pár hodin po převratu v Hondurasu z 28. června Bílý dům oficiálně zdůraznil, že nemá se svržením prezidenta Manuela Zelayi nic společného. Toto popření viny bylo o to podivnější, že sám Zelaya ještě týden předtím žádal USA, aby zastavily předcházející převrat.

Nyní však Patricia Valle, náměstkyně ministra zahraničí svržené Zelayovy vlády, prohlásila, že USA v převratu roli ve skutečnosti hrály. Když totiž armáda násilím vyvážela Zelayu do exilu, letoun se zastavil na letišti, na němž jsou dislokovány stovky amerických vojáků. Americká armáda tvrdí, že neměla ani tušení, že na palubě letadla je svržený prezident.

Dějiny Hondurasu jsou protkány případy, kdy americká armáda v zemi zasahovala na přání amerických ovocnářských koncernů kvůli exportu honduraských banánů, a tak se taková výmluva zdá víc než pochybná.

Prohlášení Patricie Valle přichází v době, kdy prozatímní prezident Hondurasu Roberto Micheletti oznámil, že příští týden vykoná formální návštěvu USA, kde bude usilovat o mezinárodní uznání.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře