Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Společná měna Argentiny a Brazílie: o čem je projekt, který tento týden pokročí

Ministr hospodářství Sergio Massa potvrdil deníku Financial Times, že projekt společné měny mezi Argentinou a Brazílií tento týden pokročí. Jak uvedl anglický list, obě země oznámí přípravné práce na společné měně v rámci summitu CELAC. 

Počáteční důraz bude kladen na to, jak by nová měna, kterou Brazílie navrhuje nazývat „sur“ (jih), mohla podpořit regionální obchod a snížit závislost na americkém dolaru, uvedli úředníci pro Financial Times. Zpočátku by probíhal paralelně s brazilským realem a argentinským pesem.

  • spolecna-mena-argentiny-a-brazilie-o-cem-je-projekt-ktery-tento-tyden-pokroci

"Bude...rozhodnutí začít se zabývat nezbytnými parametry pro společnou měnu, která zahrnuje vše od fiskálních otázek po velikost ekonomiky a roli centrálních bank," řekl argentinský ministr hospodářství Sergio Massa. Financial Times.

"Byla by to studie mechanismů obchodní integrace," dodal. „Nechci vytvářet falešná očekávání..Je to první krok na dlouhé cestě, kterou musí Latinská Amerika urazit.

V zásadě by měnová unie, která by pokrývala celou Latinskou Ameriku, představovala 5 % HDP, odhaduje Financial Times. Mezitím euro pokrývá 14 % světového HDP měřeného v dolarech.

V zásadě jde o to, že zbytek jihoamerických zemí se může postupně připojit, aniž by musely odstranit své národní měny.

Dalším problémem, který byl řešen, je možnost, jakmile bude tato iniciativa aktivována, vytvořit swap mezi pesos a realy, aby se vyrovnaly obchodní deficity, které mohou existovat v bilaterální bilanci To by znamenalo, že vláda neutrácí dolary z rezerv na platby za dovoz z Brazílie.

V zásadě z Brazílie objasňují, že myšlenkou je zavést společnou měnu pro obchodní operace. Nemluvíme o jednotné měně, ale o společné měně, jejímž hlavním cílem je kompenzovat obchod v měně, která by se dokonce mohla nazývat jih...," uvedl diplomat Martínez Pandiani v prohlášení. nedávno pro Télam Radio.

Prostředky na ropovod Néstor Kirchner

Dalším z relevantních projektů, který zastřešuje dohoda mezi Argentinou a Brazílií, je financování druhé etapy plynovodu Néstor Kirchner ze strany Národní banky pro hospodářský a sociální rozvoj Brazílie. Což by znamenalo možnost exportu plynu z Vaca Muerta a jak je podrobně popsáno v argentinské diplomacii: „vyrovnání naší obchodní bilance“. Pro Brazílii by to přineslo možnost nákupu plynu za konkurenceschopnější ceny, což by zase podpořilo průmysl na jihu země.

Překlad CFP!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře