Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Suverenita Mexika v ohrožení" kvůli elektronickému hlasování, varuje bývalý Trumpův poradce

18. listopad, 2022

Steve Bannon, bývalý hlavní poradce bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa (2017-2021), v pátek varoval, že "suverenita Mexika je ohrožena" kvůli dominanci "populismu a nacionalismu" a prosazování elektronického hlasování, které hodlá zavést prezident Andrés Manuel López Obrador.

Během své virtuální účasti na konferenci Conservative Political Action Conference (CPAC) v Mexico City bývalý konzervativní představitel ujistil, že se jedná o jev, který se projevil již v posledních volbách v Brazílii, kde Luiz Inácio Lula da Silva porazil prezidenta Jaira Bolsonara.

"Musíme se podívat na to, co chce globální aparát, tedy vzít si suverenitu a ukrást ji, a musíme se ujistit, že Mexičané rozhodují v nejlepším zájmu země," řekl ve svém vystoupení na dálku z Arizony.

  • suverenita-mexika-v-ohrozeni-kvuli-elektronickemu-hlasovani-varuje-byvaly-trumpuv-poradce

Bannon poukázal na to, že prosazování elektronického hlasování, které López Obrador prosazuje prostřednictvím volební reformy, o níž nyní jedná Kongres, je způsob, jakým se mocenské skupiny snaží provádět volební podvody, protože se tak podle něj stalo v Brazílii.

"Tendence, jako v Brazílii, je začít používat elektronické hlasování, to je způsob, jakým chtějí začít krást hlasy," zdůraznil.

Američan při této příležitosti prohlásil, že nově zvolený brazilský prezident Lula da Silva je "nadnárodní zločinec", a tvrdil, že chce svůj mandát rozšířit i mimo Amazonii, což vyvolalo různé protesty obyvatelstva.

Ujistil, že se tak stalo i v posledních volbách na některých místech ve Spojených státech, například v Arizoně, Nevadě, Pensylvánii a Michiganu, a proto prohlásil, že "je téměř nemožné takto vyhrát".

"Totéž chtějí v Mexiku, čím větší je tlak na (zavedení) elektronického hlasování, znamená to, že je to organizováno tak, aby Mexičanům ukradli volby, takže pokud si chtějí zachovat svou suverenitu, musí proti této situaci bojovat," řekl.

Odsoudil, že USA ztratily svou suverenitu, a navíc, že obyvatelstvo prochází hlubokou hospodářskou krizí kvůli propouštění a zadlužení země. "Je to jako orgie utrácení," řekl.

Z tohoto důvodu se podle něj musí organizace snažit zabránit tomu, aby se elektronické hlasování stalo populárním, protože "jakmile se začnou volby digitalizovat, jakmile se začnou používat stroje, jakmile nebudeme mít hlasovací lístky, pak budeme mluvit o ztrátě suverenity, o všem", zdůraznil.

V mexickém hlavním městě se tento pátek a sobotu koná celosvětové fórum CPAC, které pořádá herec Eduardo Verástegui pro krajně pravicové politiky, jako je Bannon, Eduardo Bolsonaro, syn brazilského prezidenta, Santiago Abascal, předseda španělské strany VOX, a bývalý chilský prezidentský kandidát José Antonio Kast. Zdroj: Epoch Times ve španělštině.

Překlad CFP!

Zdroj: https://es.theepochtimes.com/la-soberania-de-mexico-esta-en-riesgo-por-voto-electronico-alerta-exasesor-de-trump_1065373.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře