Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Únos venezuelského letadla Spojenými státy v Argentině odsouzen Skupinou pro reflexi Latinské Ameriky a Karibiku

Managua. Radio La Primerísima

Skupina pro reflexi Latinské Ameriky a Karibiku (Grupo de Reflexión de América Latina y el Caribe, GRAL y C) důrazně odsoudila únos letadla pod venezuelskou vlajkou a jeho posádky v Argentině, který byl zásahem USA.

V komuniké vyjadřují solidaritu s venezuelským lidem a vládou a se všemi zaměstnanci, kteří zůstávají uneseni kvůli činu, který ve skutečnosti není ničím jiným než uplatněním hanebného zákona (Lawfare), tak dobře známého v naší Americe.

Naléhají také na CELAC, aby přijal opatření ve věci, která dalece přesahuje jakékoli zdání soudního manévru a ukazuje se světu jako hrubý imperialistický zásah Washingtonu, který hodlá pokračovat v nesmyslných blokádách těch, kdo se nepodřídí jeho záměrům.

  • unos-venezuelskeho-letadla-v-argentine-odsouzen-skupinou-pro-reflexi-latinske-ameriky-a-karibiku

Celé sdělení

Důrazně odsuzujeme únos letadla pod venezuelskou vlajkou a jeho posádky v Argentinské republice, který je intervenčním manévrem Spojených států a představuje další imperiální agresi proti svrchovanému bolívarskému lidu Venezuely.

Vyjadřujeme solidaritu s venezuelským lidem a vládou a se všemi zaměstnanci, kteří zůstávají uneseni v důsledku činu, který ve skutečnosti není ničím jiným než uplatněním hanebného zákona Lawfare, tak dobře známého v naší Americe.

Naléhavě žádáme CELAC, aby přijal opatření v záležitosti, která dalece přesahuje jakékoli zdání soudního manévru a ukazuje se světu jako hrubý zásah Washingtonu, který hodlá pokračovat v uvalování absurdních blokád a sankcí na ty, kdo se nepodřídí jeho záměrům.

Naším trvalým mottem musí být respektování svobody, nezávislosti a sebeurčení našich národů.

V tomto případě musí být kontinentální a karibská solidarita naším praporem boje proti jakémukoli blouznivému vměšování Washingtonu.

Věříme, že argentinská vláda důstojně a jasně odpoví na otázku nezávislosti, ukončí nezákonný únos letadla a posádky, vrátí letadlo do země, kam právem patří, a okamžitě překoná tlaky a zájmy, které nemají nic společného s tím, co nás, Latinské Američany a Karibčany, spojuje.

17. srpna 2022.

V den odchodu generála José de San Martína, který spolu se Simónem Bolívarem osvobodil velkou část naší Ameriky, do nesmrtelnosti věříme, že nejlepší poctou jeho odkazu je rychlý, suverénní a rozhodný krok argentinského lidu a vlády, který okamžitě uvolní letadlo a jeho posádku.

Grupo de Reflexión de América Latina y Caribe GRALyC

Daniel Martínez Cunill-Mexiko

Valeria Flores Gauna-Mexiko

Pablo Roa-Mexiko

Isys de la Luz Rivas-Mexiko

Julio Ugas Pulgar-Čile

Hugo Moldiz Mercado-Bolivia

Adolfo Mendoza Leigue-Bolivia

Sigfrido Reyes-El Salvador

Raul Llarull Llinas-El Salvador

Julio Muriente Pérez-Puerto Rico

Luis Alberto Albán Urbano-Kolumbie

Marcelo Caruso Azcárate-Kolumbie

Ricardo Patiño-Ekvádor

Jorge Derkos-Argentina

Fernando Esteche Fagundez-Argentina

Carlos Alejandro-Uruguay

Liliana López Palacio-Colombia

Roberto Regalado Álvarez-Cuba

Překlad CFP!

zdroj: https://radiolaprimerisima.com/noticias-generales/generales/condenan-secuestro-de-avion-venezolano-en-argentina/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře