Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zase hrajeme na šachovnici USA-Rusko naprosto užitečné idioty

Latinská Amerika obvykle nebývá středobodem zájmu našich médií, ale pojďme se podívat na to, co se tam aktuálně děje v souvislosti s dodávkami zbraní Ukrajině. Poté, co Spojené státy úspěšně přesvědčily státy střední a východní Evropy (s jednou výjimkou), aby poslaly své zbraně sovětské provenience Ukrajině, tak se o totéž pokusily v Latinské Americe.

Nyní přicházejí odpovědi na její nabídku poskytnout těmto státům moderní americké zbraně výměnou za zaslání starší ruské výzbroje na Ukrajinu.

  • zase-hrajeme-na-sachovnici-usa-rusko-naprosto-uzitecne-idioty

Prezident Kolumbie Gustavo Petro nabídku odmítl s tím, že poskytnutí ruských zbraní Ukrajině by jen prodloužilo válku a „my nepodporujeme žádnou stranu. My jsme pro mír“, prohlásil. A co Brazílie? Nedávno zvolený levicový prezident Brazílie Lula da Silva jednoznačně upřesnil, že Brazílie nemá zájem poskytnout munici pro válku mezi Ruskem a Ukrajinou. „Brazílie je země míru. V této chvíli potřebujeme ty, kteří chtějí mír, což je termín, který zatím je používán jen vzácně“, řekl Lula.

Podobný názor zazněl také ze sousední Argentiny. „Argentina se nenechá zatáhnout do války“, sdělil mluvčí ministerstva obrany. „Není správné posílat zbraně do evropského konfliktu“. Chilský prezident Gabriel Boric, v jehož koaliční vládě zasedají i komunisté, pouze nabídl Kyjevu pomoc při odstraňování min. Mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard řekl Financial Timesům, že zbraně, které prodlouží válku, nemají podporu obyvatel Latinské Ameriky. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador zkritizoval kancléře Olafa Scholze za souhlas s poskytnutím tanků Leopard Ukrajině s tím, že Berlín to prosadil proti vůli většiny německých občanů pod „tlakem německých médií“. Mimochodem protiválečná petice, podobná jako je v ČR iniciativa Mír a spravedlnost, poslankyně a místopředsedkyně strany Die Linke Sahry Wagenknecht má již více než 660 000 signatářů.

A poslední poznámka k ukrajinskému konfliktu. Podle listu Neue Zürcher Zeitung, což je mimochodem švýcarský deník, který je považovaný za vzor seriózní žurnalistiky, představil šéf americké CIA William Burns Rusku a Ukrajině plán na mírové urovnání konfliktu. S vědomím prezidenta Bidena nabídl Moskvě výměnou za mírovou dohodu téměř 20 % území Ukrajiny.

Představitelé CIA, poté, co to vyšlo na povrch, reagovali tím, že informace je „naprosto chybná“. Dohodu prý obě strany odmítly. I Washington Post potvrdil, že týden předtím William Burns tajně navštívil prezidenta Volodymyra Zelenského. Šéf CIA údajně varoval Zelenského, že i přes plnou podporu USA Ukrajině se tento postoj může v budoucnu změnit. Pokud je toto vše pravda, zase hrajeme na šachovnici USA-Rusko naprosto užitečné idioty. Otázkou je jen, zda z blbosti nebo za peníze. Tedy pro některé...

Celý článek ZDE: https://konecnakaterina.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=798461

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře