Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Coti (Argentina)

  • Coti
Roberto Fidel Ernesto Sorokin, který vystupuje pod uměleckým jménem Coti , je argentinský muzikant, nejvíce známý díky spolupráci s ostatními ve španělském jazyce zpívajícími umělci jako Andrés Calamaro (Arg), Julieta Venegas (Mex), Paulina Rubio (Mex) a Luis Miguel (Mex). Narodil se 14. června 1973 v druhém největším argentinském městě Rosario v argentinské provincii Santa Fe. Jeho album z roku 2005 „Esta Mañana y Otros Cuentos" se stalo zlatým jak v Argentině, tak i v Mexiku a ve Španělsku se deska stala dokonce dvakrát platinová.

Coti začínal se skupinou Luz Mala, se kterou natočil jedno album. V druhé polovině devadesátých let minulého století psal písně pro Andrése Calamara, Julietu Venegas, Paulinu Rubio, Nataliu Oreiro, Los Enanitos Verdes, Diega Torrese a Alejandra Lernera. Již první album „Coti" mělo velký úspěch ve Španělsku, což mu zajistilo místo předskokana na španělském turné Shakira Tour 2003, Tour of the Mongoose.

V roce 2009 se Coti objevil v hudebním klipu s futbalisty Maxi Rodríguezem a Diego Forlanem, kteří v současné době hrají za FC Liverpool respektive Atlético Madrid.

www.cotisorokin.com

Discografie:

Coti (2002)

Canciones Llevar Para (2004)

Esta Mañana y Otros Cuentos (2005)

Gatos y Palomas (2007)

Malditas Canciones (2009)

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře