Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

La Ley (Chile)

 

  • LaLey

Nejslavnější chilskou pop-rockovou kapelu založili v roce 1987 v Santiagu Andrés Bobe, Rodrigo Aboitiz, Mauricio Claveria, Beto Cuevas a Luciano Rojas. Po neúspěšném prvním albu Desiertos (1989), vydali Doble Opuesto (1990), které je považováno za oficiálně první album kapely.

 

Singly z tohoto alba "Desiertos", "Tejedores de Ilusion" a "Prisioneros de la Piel" se ještě stále hrají v rádiích nejen v Chile, ale i v Argentině a Mexiku. Po smrti kytaristy Bobeho (1994) La Ley pokračovala s novým kytaristou, Pedro Frugonem, se kterým skupina vydala další dvě alba, Invisible (1995) a Vertigo (1998). Před vydáním alba Vertigo opustil kapelu Rodrigo Aboitiz a basista Luciano Rojas.

Po jejich odchodu se hudba La Ley stává více rockovou a méně experimentální a hudebníci upustili od jejich temné image. Ne všichni jejich fanoušci byli s novým stylem spokojeni, ale poslední alba Uno (2000) a Libertad (2003), se považují za jedny z nejdůležitějších v Latinské Americe. Za obě tato alba dostali Latin Grammy Award.

La Ley také hrála na MTV Unplugged (2001) a za desku z tohoto koncertu dostala cenu Grammy. V roce 2004 vydala kompilaci největších hitů s názvem Historias e Histeria se třemi novými písněmi: Mírate, Bienvenido al Anochecer a Histeria.

V roce 2005 se kapela po latinoamerickém turné na koncertě v Buenos Aires dne 29. září se svými fanoušky rozloučila a její členové začali pracovat ve svých osobních projektech. La Ley je často považována za jednu z nejvlivnějších a nejdůležitejších španělsky zpívajících rockových kapel všech dob a proto nemůže chybět ani na CFP!.

La Ley diskografie: Desiertos, Doble Opuesto, La Ley, Invisible, Vertigo, Uno, Libertad, La Ley MTV Unplugged; Kompilace: Historias e Histeria

La Ley - El Duelo

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře