Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Outlandish (Maroko, Pákistán, Honduras)

  • Outlandish
Outlandish je hip-hopová skupina založená v roce 1997 v Dánsku. Tvoří ji Isam Bachiri (narozený v Dánsku, marockého původu), Waqas Ali Qadri (narozený v Dánsku, pákistánského původu) a Lenny Martinez (narozený v Hondurasu s kubánskými kořeny). Isam a Waqas jsou muslimové, zatímco Lenny je katolík.

Outlandish hraje muziku ve stylu hip-hop a R&B s prvky soul music a s vlivy z různých oblastí (marocko-arabské, pákistánsko-pandžábské a Latinské Ameriky). Jejich písně jsou převážně v angličtině, ale mají i texty ve španělštině, jazyku urdu a punjabi, dánštině a arabštině. Všechny tyto vlivy dělají hudbu Outlandish poněkud unikátní. Outlandish do svých textů často zahrnují témata o islámu nebo o současných problémech, kterým čelí mladí muslimové na Západě.

Jejich první singl "Pacific Pacific" byl použit v kampani jedné charitativní akce Amnesty International. Pak přišel singl "Saturday Night", který se později stal soundtrackem k dánskému filmu Pizza King. Po těchto singlech následovalo jejich debutové album, Outland´s Official (2000), které bylo prodáváno jen v Dánsku.

Singl „Aicha“ z jejich druhého alba (Bread & Barrels of Water) již bodoval i v Evropě. Byl první v německé hitparáde a byl příznivě přijat i v Asii, zejména v Jižní Koreji. Rovněž singl "Guantánamo" zabodoval na evropském žebříčku. Na výběru CFP! ještě uvádíme cover verzi v angličtině slavné písně Leóna Gieca "Sólo Dios le pido" ("Ptám se jen boha").

Outlandish vydali celkem 4 alba:

2000: Outland's Official

2002: Bread & Barrels of Water

2004: Beats, Rhymes & Life

2005: Closer Than Veins

2009: Sound of a Rebel

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře