Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ricardo Arjona (Guatemala)

  • arjona
Nejpopulárnější guatemalský zpěvák, kytarista a skladatel se narodil 19. ledna 1964 v guatemalském městě Antigua. Když mu byly tři roky, jeho rodina se přestěhovala do hlavního města, kde prožil celé dětství. Ve věku osmi let již Ricardo hrál velmi dobře na kytaru. V jedenadvaceti vydává své první album, které nazval „Dovol mi říct, že tě miluju".

 

Deska však nezaznamenala žádný výrazný úspěch, a tak se Ricardo stáhl ze světa profesionální hudby. Pět let se živil jako učitel, pracoval i v oboru reklamy a zkoušel to dokonce i jako profesionální basketbalista. Jako basketbalista se dokonce dostal i do národního mužstva Guatemaly.

Ale hudba zůstávala jeho vášní. Rozhodl se zkusit to znovu s druhým albem „SOS rescatame" (SOS zachraň mě). Jeho třetí album s názvem „Jesús: Verbo no sustantivo" znamenalo průlom v jeho umělecké kariéře. Toto album se nakonec stalo historicky nejprodávanějším albem ve Střední Americe. Ricardo Arjona do současné doby vydal přes 20 alb a DVDček a prodal miliony jejich kopií. Populární je v celé Latinské Americe a čím dál více i v USA.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře