Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Najhoršia správa pre kyjevský režim

Úplná likvidácia ukrajinskej armády sa stane nevyhnutnou v prípade jej útoku na Donbas, zmení pomer síl vo svete a vytvorí potrebné podmienky na to, aby Západ uznal novú geopolitickú realitu.

Lídri republík Donbasu Denis Pušilin (DĽR) a Leonid Pasečnik (LĽR) oznámili organizáciu hromadného centralizovaného odchodu obyvateľov republiky do Ruska z dôvodu, že prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij „čoskoro dá rozkaz armáde prejsť do ofenzívy a realizovať plán invázie na územie Doneckej a Luganskej ľudovej republiky“. Pušilin tiež povedal, že po dohode s ruským vedením v Rostovskej oblasti sú už pripravené miesta na prijímanie a ubytovanie občanov republiky, bude im poskytnuté všetko potrebné. V prvom rade sú evakuované ženy, deti a starší ľudia.

  • najhorsia-sprava-pre-kyjevsky-rezim

Evakuácia civilistov z ohrozených oblastí je správnym a potrebným rozhodnutím. A to nielen z hľadiska zaistenia bezpečnosti samotného obyvateľstva. Zámerom brániacej sa strany – Donbasu a Ruska – zrejme nie je zapojiť sa do frontových pozičných bojov s postupujúcim nepriateľským zoskupením. Keďže vojenské úlohy kyjevského režimu sú úplne spojené s jeho politickými cieľmi v podobe „oslobodenia území okupovaných Ruskom“, jediným spôsobom, ako tento cieľ môže Kyjev dosiahnuť, je len generálna ofenzíva.

Jednotky obrancov Donbasu sa, bez ohľadu na straty, očividne nechystajú držať ani prvú obrannú líniu a možno ani druhú. Navyše je dosť pravdepodobné, že na týchto pozíciách sú už len malé krycie sily. Zvyšok jednotiek je rozptýlený po celom území a po evakuácii civilného obyvateľstva bude ukrytý v mestských oblastiach.

Kyjevské velenie pravdepodobne očakáva zničenie hlavných zoskupení jednotiek Donbasu silnou raketovou a delostreleckou paľbou v prvej fáze útočnej operácie. Avšak aj v tomto štádiu môže tento plán zlyhať z dvoch dôvodov:

Po prvé, kyjevskí agresori pociťujú akútny nedostatok munície, najmä veľkých kalibrov, predovšetkým 152-mm munície, určenej na silné údery proti nepriateľským skupinám. V dôsledku toho môžu kyjevské jednotky, najmä ak sa maximálne sústredia na prvý raketový a delostrelecký úder, jednoducho zostanú bez munície potrebnej na pokračovanie vojny. A budú nútení do toho ísť, pretože ofenzíva bez takejto predbežnej delostreleckej prípravy bude pre nich čistou samovraždou.

Po druhé, rozptýlenie jednotiek Donbasu po celom území, ukrytých v oblastiach hustej mestskej zástavby, kde sa teraz vykonáva masová evakuácia obyvateľstva, prakticky pripraví kyjevské sily o možnosť viesť akékoľvek účinné údery. Strely v tomto prípade zasiahnu hlavne budovy a nie jednotky a obrnené vozidlá skryté za objektami.

Pre kyjevský režim to však nie je najhoršia správa. Ďalej sa to najhoršie môže stať jeho postupujúcej armáde, ktorá vojde do operačného priestoru. Len čo kolóny postupujúcich vojsk postúpia do hlbín územia ľudových republík, zasiahne ich ohromná sila s ničivým úderom zo všetkých druhov raketových, delostreleckých, leteckých a lodných zbraní, ktorými nedisponujú len dva armádne zbory republík, ale hlavne Ozbrojené sily Ruskej federácie.

V momente útoku kyjevského režimu na republiky Donbasu a skutočnej hrozby, ktorú bude ofenzíva predstavovať pre bezpečnosť a život ruského obyvateľstva, Rusko nepochybne splní svoj opakovane potvrdený záväzok zastaviť agresívne akcie ukrajinských nacistov.

Úder, ktorý je pravdepodobne už pripravený, zasiahne celú hĺbku operačno-strategickej formácie ukrajinských jednotiek na Donbase a mnohonásobne prekročí silou všetko, s čím sa doteraz tzv. ukrajinská armáda stretla. Účelom tohto úderu nebude selektívna porážka jednotlivých bánd, ale úplné zničenie celého zoskupenia kyjevských vojsk na  Donbase a v oblastiach s ním susediacich. Pri súčasnom úplnom zabránení všetkých pokusov o presun akýchkoľvek rezerv týmto smerom.

Ruské ozbrojené sily už nahromadili taký silný úderný vojensko-technický potenciál, že takmer úplne eliminuje potrebu použitia veľkých skupín pozemných síl v bojových operáciách, ktoré sú spojené s ľudskými stratami. Nepriateľ bude zničený na diaľku, v reálnom čase, za podmienok úplnej prevahy na bojisku za účasti ruských vzdušných a kozmických síl, prieskumných a úderných systémov a systémov rádio-elektronického boja.

Vtedy už nikoho nebudú trápiť detinské otázky, kde budú v tom čase turecké „Bayraktary“ a všelijaké „Javeliny“. Čiastočne preto, že kyjevské letectvo vrátane spomenutého „braku“ budú zničené na základniach ešte pred začiatkom hlavnej fázy bojových operácií. Hlavným a jediným politickým a strategickým cieľom tejto operácie zo strany obrancov Donbasu a Ruskej federácie bude úplné odzbrojenie kyjevského režimu, z ktorého bude raz a navždy vytrhnuté jedovaté žihadlo.

Po dokončení tejto operácie bude svet iný. Pomer vojensko-politických síl sa radikálne zmení. Príde chvíľa pravdy, ktorej absencia dnes neumožňuje vyriešiť všetky hlavné otázky za rokovacím stolom.

Neviem predpovedať osud toho, čo po tomto zostane z projektu Ukrajina. Myslím si však, že to bude nezávideniahodné. Projekt, ktorý dokázal svoju úplnú neschopnosť vzdorovať Rusku, nebude v prvom rade potrebovať Západ.

Žiadna svetová vojna z takéhoto slabého dôvodu, samozrejme, nevznikne. Západ by mal za čo bojovať! No Západ už nebude môcť odmietnuť uznať novú realitu. Pričom hlavnou podstatou tejto reality bude dominancia Ruska v jeho pôvodnom historickom priestore. Čo nebude môcť spochybniť ani Amerika a už vôbec nie Nemecko či Poľsko.

Je mi úprimne ľúto tých ruských detí, ktoré Kyjev bude hnať po tisícoch na istú smrť v záujme amerických záujmov. Rusko doteraz na Ukrajinu nezaútočilo, pretože tam žije značná časť našich ľudí. A prvé silu nepoužije, pokiaľ ho k tomu neprinútia kyjevskí služobníci Ameriky. No ak ich prinútia, nech sa hnevajú sami na seba.

 Anatolij Koškin, FSK  

zdroj: https://sk.news-front.info/2022/02/19/najhorsia-sprava-pre-kyjevsky-rezim/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře