Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin a Si Ťin-pching sa na stretnutí v Astane zhodli, že mierové rokovania o ukončení vojny na Ukrajine sú bez prítomnosti Ruska zbytočné.

VIDEO: Putin a Si Ťin-pching sa na stretnutí v Astane zhodli, že mierové rokovania o ukončení vojny na Ukrajine sú bez prítomnosti Ruska zbytočné. Šanghajskú organizáciu pre spoluprácu, ktorú založili Rusko a Čína označil ruský líder za jednu z kľúčových opôr spravodlivého multipolárneho sveta fungujúceho v záujme všetkých ľudí.

  • putin-a-si-tin-pching-sa-na-stretnuti-v-astane-zhodli-ze-mierove-rokovania-o-ukonceni-vojny-na-ukrajine-su-bez-pritomnosti-ruska-zbytocne

Ruský prezident Vladimir Putin rokoval popri summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v Kazachstane dňa 3. júla 2024 aj so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom.

Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky líder Si Ťin-pching hovorili v stredu počas stretnutia v Astane aj o Ukrajine a zhodli sa, že mierové rokovania bez prítomnosti Ruska sú zbytočné.

"V kontexte Ukrajiny jasne upozornili na neperspektívnosť akýchkoľvek formátov bez ruskej účasti," povedal hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov po rokovaniach. Zároveň dodal, že prezidenti hovorili o všetkých oblastiach vzájomných vzťahov Ruska a Číny a vymenili si názory o regionálnych problémoch.

Putin a Si Ťin-pching sa stretli popri summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v Kazachstane. Ide o organizáciu, ktorú v roku 2001 založili Rusko a Čína ako istú protiváhu voči Západu.

"Organizácia sa upevnila v úlohe jednej z kľúčových opôr spravodlivého multipolárneho sveta," uviedol Putin na začiatku rokovaní so svojim čínskymi náprotivkom. "Naša spolupráca nie je namierená voči nikomu, nevytvárame nijaké bloky alebo aliancie. Konáme len v záujme našich ľudí," dodal šéf Kremľa.

Si Ťin-pching označil Putina za starého priateľa, pričom obaja lídri poukázali na začiatku svojho stretnutia na dobré vzťahy medzi svojimi krajinami.

"Vo svetle turbulentnej medzinárodnej situácie a vonkajšieho prostredia by mali obe strany pokračovať v presadzovaní pôvodnej túžby po priateľstve, ktoré pretrvá pre nadchádzajúce generácie," povedal podľa agentúry AFP čínsky líder Putinovi.

Čína sa stala kľúčovým politickým a ekonomickým partnerom Ruska po začiatku invázie na Ukrajinu vo februári 2022.

Zdroj: https://www.infovojna.bz/article/video-putin-a-si-tin-pching-sa-na-stretnuti-v-astane-zhodli-ze-mierove-rokovania-o-ukonceni-vojny-na-ukrajine-su-bez-pritomnosti-ruska-zbytocne

+ VIDEO ------------------------------

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře